Wpis z mikrobloga

Dorwałem Nokię (bez żadnych nakładek producentów, czysty system) i chciałem sobie potestować Androida, bo coś ojcu chce kupić jak mu się znudzi Lumia 930.

Telefon zamulał już od pierwszych chwil po włączeniu (bez żadnych apek!). Kurde, po resecie fabrycznym telefon mulił bardziej niż 4-letni srajfon 5s.

No ale dobra, dam szanse. O, wyskoczyło info o aktualizacji systemu. To pewnie pomoże, sprawdźmy.

No i pomogło xDDD Leży od 15 minut i nic.
#android #nokia #bekazandroida #apple #smartfony
źródło: comment_Pbhx4r5pJuYLYz4nu4LS7HlcqeqrgZc5.jpg
  • 23
No spoko, to jak będziesz testował iOS to kup iPhone'a 3g XD

@czikapu:
iPhone 3G. Rok wydania: 2008
Nokia 3. Rok wydania: 2017

Świetne porównanie.
Ostatnio bawiłem się iPhonem 4s, bez aktualizacji do najnowszego systemu, ale chyba na 9.3. Chodził wolno, ale nie przycinał - po prostu aplikacje się wolniej otwierały, trochę mulił. Ale wszystko działało. 7-letni telefon działa lepiej niż zeszłoroczny budżetowiec, jak wy możecie tego bronić w ogóle xD
@ArRog: Bo działają podobnie xD

Ostatnio bawiłem się iPhonem 4s, bez aktualizacji do najnowszego systemu

Dlaczego ten iPhone nie jest zaktualizowany? Czyżby użytkownicy obawiali się Apple'a? XD

jak wy możecie tego bronić w ogóle xD

No ta Nokia to gówno, ale pisanie że android to gówno po tym, jak kupiłeś telefon za 400zł i narzekasz na wydajność to co najmniej nieobiektywne zagranie xD
@advert: No jak masz androidowego BIOSa włączonego, to faktycznie nic się nie stanie.
Jak widać niegodny androida. Może wywal wszystko, sformatuj i załatw sobie na przykład Symbiana pod to, albo jakiś inny prymitywny system, jak system Googla jest zbyt wymagający
Dlaczego ten iPhone nie jest zaktualizowany? Czyżby użytkownicy obawiali się Apple'a? XD

@czikapu: bo nie dostaje już aktualizacji. tak jak nowe LG czy inne Sony nie dostają najnowszego systemu (patrz fragmentacja Androida). tylko znów, sam fakt porównywania telefonów kilkuletnich z rocznymi nie działa szczególnie na korzyść tych drugich...

No ta Nokia to gówno, ale pisanie że android to gówno po tym, jak kupiłeś telefon za 400zł i narzekasz na wydajność to
nie dostają najnowszego systemu (patrz fragmentacja Androida)


@advert: No i co z tego xD
Na Androidzie 5.x odpalisz aktualnie prawie wszystko ze Sklepu Play, a nowsze aktualizacje to ficzery takie jak kolorowe ikonki w pasku czy dodanie dzielenia ekranu.
Wpływ na to mają też producenci nakładek i zwyczajnie sam na sobie nie widzę różnicy między 6.0.1 a 7.1.1 na OP3T, poza jakimiś drobnymi usprawnieniami.
Z drugiej strony urządzenia z iOS 5-6
@czikapu: tak jak pisałem powyżej - bo nie dostaje już aktualizacji. producent systemu oraz telefonu w jednym uznał, że specyfikacja techniczna telefonu nie pozwala na względnie płynne działanie najnowszego systemu.

w przypadku Nokii producent telefonu uznał, że wbijamy Nougata, bo trzeba chwalić się najnowszym systemem, a producent systemu przyklasnął i udzielił licencji, nie interesując się, że najnowszy Android (na tamten czas) nie będzie funkcjonował, #!$%@?ć użytkowników.

widzisz różnicę?
@advert: iOS jest tak zrobiony ze najważniejsze dla niego są płynne animacje, spowolni wszystko byle tylko splash screen ładnie się rozwinął. Animacje są też dłuższe i dlatego wydaje się że ajfon jest szybki podczas gdy Android nawet jak nie puści zawsze pięknie animacji to ostatecznie może otworzyć aplikacje szybciej. A co do twoich "problemów". Pewnie aktualizacja nie pobrała się poprawnie, nie przeszla weryfikacji, nie puszcza jej dalej i wisisz sobie w