Wpis z mikrobloga

Mirki prawnicze, mam takie teoretyczne, abstrakcyjne( ͡° ͜ʖ ͡°) pytanie.
Mam umowę z firmą X.
Firma X miała z kolei miała umowę z firmą Y.
Firma Y chce należne jej pieniądze z tytułu umowy z X.
Firma X z tytułu tej samej umowy chce pomniejszyć zapłatę firmie Y o kary umowne - tzw. potrącenie (?).
I teraz firma Y zatrudniła - a jakże - Kaczmarski Inkasso - by w jej imieniu domagać się tych pieniędzy, które firma X potrąciła.

Uważam, że to w #!$%@? nieetyczne - czy ja mogę w imieniu mojego klienta (firmy X, której jestem - powiedzmy - pełnomocnikiem) wystąpić z jakimś roszczeniem wobec firmy windykacyjnej? Nękają mnie i firmę X, ciągłe telefony etc.

#prawo #windykacja #pytanie #studbaza
  • 7
@albert-penrose: nie sprecyzowałeś
Kaczmarski domaga się od ciebie pieniędzy?
jeśli tak to nie ma podstaw (o ile odpowiednie zapisy o przeniesieniu wierzytelności itp nie zostały ujęte w umowie - wszystko zależy od umowy pomiędzy tobą i firmą X)
zapisy umowy między X i Y ciebie nie interesują jeżeli nie jesteś jej stroną
@albert-penrose: nie jestem prawnikiem
temat taki miałem u siebie w firmie na duże pieniądze stąd mniej więcej wiem jaki jest stan samych rozliczeń
jeżeli to jest firma (klient twój nie jest osobą fizyczną) to może być ciężko udowodnić jakieś tematy nękania
chyba że są jakieś dowody na groźby, straszenie, wymuszanie itp
niestety firmy z automatu mają niższe uprawnienia niż os.fiz.
Tak, dzwonią i do mnie - jako pełnomocnika - jak i do nich. I teraz czy ja w imieniu klienta mogę wystosowac jakies roszczenie?


@albert-penrose: mozesz w imieniu klienta wystosowac do nich oferte umowy polegajaca na platnych rozmowach telefonicznych w cenie 1000zl za rozpoczeta minute polaczenia z twoim klientem. Taka indywidualna umowa B2B. Powiedz ze to jest cennik twojego polaczenia. Firma windykacyjna bardzo szybko sie zawinie i co najwyzej bedzie wysylac
Taka indywidualna umowa B2B. Powiedz ze to jest cennik twojego polaczenia. Firma windykacyjna bardzo szybko sie zawinie i co najwyzej bedzie wysylac listy.


@karer: Co za bzdura...
@Palwed: oczywiscie ze bzdura. Nie znam nikogo kto zgodzilby sie na wykonywanie takich polaczen. Pamietaj ze przy B2B umowy cywilne sa duzo ale to duzo bardziej swobodne niz w prawie konsumenckim.