Wpis z mikrobloga

Jestem posiadaczem ip7 i zastanawiam się nad przejściem na ipX lub daniem szansy androidowi w postaci galaxy s8. Czy użytkownicy s8 mogliby mi odpowiedzieć na kilka pytań?

- przede wszystkim, czy telefonowi zdarzają się zwiechy? Zdarza się, że trzeba go uruchamiać ponownie? W ip7 chyba nigdy nie miałem zwiechy, która przeszkodziłaby mi coś zrobić na telefonie
- chyba najbardziej szkoda byłoby mi fizycznego przycisku wyciszenia. Jaki jest najszybszy sposób na wyciszenie s8?
- czy na pokładzie jest coś takiego jak funkcja "nie przeszkadzać" i można włączyć jej harmonogram?
- czy w s8 można przechodzić wstecz gestem przeciągnięcia od lewej krawędzi, czy zawsze trzeba tapnąć w przycisk funkcyjny na dole?
- jak w s8 można najszybciej przejść do innych otwartych apek? W ip7 klikam podwójnie home jak szalony i bardzo leży mi to rozwiązanie
- czy funkcja "live photo" to iosowy bajer, czy w s8 też występuje?
- jak sprawnie odblokowujecie telefon w aucie, kiedy czytnik linii jest na pleckach?

Może są na sali Mirki, którzy przeszli z ip na s8 i mogą coś więcej napisać?

#iphone #samsung #galaxys8 #ios #android
  • 12
1-Nigdy nie uruchamiałem go ponownie przez zwiechę i tym bardziej nie było sytuacji żeby nie dało się go używać.
2-przytrzymać przycisk vol- ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3-Jest razem z harmonogramem
4-Nie mam pojęcia, zawsze tapie wstecz lub home( ͡° ʖ̯ ͡°)
5-Przycisk funkcyjny na dole po lewej, lub tapnięcie
6-Nie wiem co to jest ( ͡° ʖ̯ ͡°)
7-Przez to
@Wierszu co prawda korzystam z s7, ale odniesienie w pewnym sensie mam.
1. Zawieszki się zdarzają, ale najczęściej aplikację się wyzwalają i nie wiem na ile to wina systemu, a na ile danej aplikacji. Nie przypominam sobie, żebym był zmuszony restartować telefon.
2. Fizyczny przycisk dla mnie też jest bardzo ważny ale podejrzewam, że to kwestia przyzwyczajenia, a i tak takich telefonów jest coraz mniej. Najszybciej wyciszyć można chyba ściągając belkę na
@Wierszu:
1. Nigdy nie musiałem wymuszać restartu przez zawieszenie się czegoś. Nawet jeśli raz na ruski rok jakaś aplikacja się wysypie wystarczy parę razy kliknąć Home i w końcu wyjdzie z niej.
2. Opcji jest kilka - przytrzymanie Vol-, skrót w szybkich ustawieniach lub instalacja aplikacji do remapowania przycisku Bixby - wtedy można przypisać sobie m.in. akcję zmiany trybu dzwonka (jest też sporo innych mozliwości), ja używam tej ostatniej opcji -
@stachuprzytelefonie: jest za mały, poza tym chciałbym telefon bezramkowy i dlatego rozważam również ipX. Nad s8 zastanawiam się dlatego, że brakuje mi tej "wolności", którą daje android i ios jest po prostu nudny (ale mega stabilny).
@XNiemcu: @matekmatek: @Thunderlane: ogromne dzięki Panowie, zdaje się, że warto spróbować, tym bardziej biorąc pod uwagę chorą cenę ipX i dziwną politykę apple. Pozdro!
@Wierszu w zeszłym tygodniu miałem 3 dni ip7 i 2 dni sgs8. Przed nimi xiaomi mi6...

iPhone by był spoko gdyby był minimum 5' a max 5,2.

Galaxy S8 - dwa egzemplarze miałem miałem, oba #!$%@? ekrany pod róż podchodzące. Wgrane XEO a i tak bloatu na start w #!$%@?. Mega szybki jakiś nie byl.

Po tych kilku dniach mam mi 6 znów. Jest szybki, bateria bije na łeb tak Galaxy S8
6. Z tego co wiem to aż tak rozbudowanej opcji jak live photo nie ma, ale nie jestem pewien co sama s8 ma do zaoferowania, więc tu się wstrzymam.


@matekmatek: @Wierszu:

Przecież Live Foto masz nawet w s7 XD, trzeba jednak wejść w opcje aparatu i sobie ją włączyć.