Wpis z mikrobloga

@chudywyzyskiwacz: Ona przedstawia Ganimedesa w roli puer delicatusa dla Zeusa-Orła. Czapka frygijska to dodatkowy policzek - sugeruje że Ganimedes, jak najlepsi katamici, pochodził z Tracji.
To najbardziej przegięta homoerotyczna rzeźba jaką stworzyli starożytni, bije na głowę nawet przedstawienia Antinousa (o którym muszę coś napisać na mirko, bo był zwalczany przez wczesnych chrześcijan za to, że od Jezusa różnił go tylko powód deifikacji - Jezus był synem Boga, Antinous - jego kochankiem!)
@chudywyzyskiwacz: Ale antinous to 1:1 hiacynt tyle, że żyl naprawdę! Zawołam Cię pod wpis.
Mimo to będę się upierał, że lepszego przedstawienia relacji dojrzałego mężczyzny z młodzieńcem, tak przepełniomej dominacją i oddaniem po prostu nie ma.
@Slucham_psa_jak_gra_: Jeśli chodzi o rzeźbę...

[..]zakochany [czyli w tym przypadku Miłośnik/ nigdy nie zniesie tego, żeby go kochanek wartością przewyższał, albo był mu równy; przeciwnie, zawsze go sam słabszym zrobi i biedniejszym.

Gdy chłopiec ma lat dwanaście, raduje mnie,

A kiedy w trzynasty rok życia wkracza, wabi mnie jeszcze bardziej.

Lecz w wieku lat czternastu słodszym jest kwieciem miłości,

Piętnaście zaczynając, rozkoszniej się kochać daje.

Szesnastoletni dla bogów są wszystkich przeznaczeni,
@chudywyzyskiwacz: Mówisz o greckiej pederastii. Zgadzam się. Jak widzisz miał siedemnaście lat i wszystko było w najlepszym porządku. Weź jednak poprawkę na to, że Straton sam był z kraju katamitów, gdzie wielu los ten miało za nobilitację.
@chudywyzyskiwacz: Kotku - interkruralnie to współżyto w Grecji. W Lakedajmonie na przykład wyłącznie z myślą o kochanku - miało go to nauczyć trudnej sztuki spartańskiej moralności. Może chodziło o śliskość i gorycz - nie wiem.
Chłopiec robić, co chciał, jak potrafił to obronić - vide Gajusz Juliusz i jego sugar daddy Nikomedes, czy wspominany przeze mnie Antinous, który na luzie prowadzał się ze swoim chłopakiem cesarzem. Cesarza, który został cesarzową już