Wpis z mikrobloga

@stolichnaya: co rozumiesz przez #!$%@?? zrozumiałem że pytasz co możesz zrobić żeby twoja muzyka była lepsza. Jak kupisz sobie zajebisty sprzęt i będziesz dalej w taki sposób to puszczał w obieg to na pewno nie będzie lepsza. Więc poradziłem ci żeby zgłębić temat jakości audio. Jak chcesz na skróty to do powiedzenia mam tyle, żebyś 1) wrzucał na sc format wav zamiast mp3 2) zmniejszył głośność na masterze o decybel i
@stolichnaya: to wszystko oczywiście po to żeby zminimalizować zniekształcenia jakie może potencjalnie wprowadzić enkodowanie do mp3 na serwerze soundclouda. Nawet jak mu wrzucisz wav to on i tak sobie przekonwertuje do mp3 a jak mu wrzucisz mp3 to też weźmie i przekonwertuje drugi raz do mp3, itd..
@mwicat: sorry, trochę się #!$%@?łem, bo myślałem, że mi próbujesz pojechać. Dzięki za rady. Na próbę założyłem konto na bandcampie i tam udało się przesłać ten sam plik we flacu i nic nie obcięło... tylko ten soundcloud jakoś mizernie konwertuje. Kiedyś sobie spróbuję z tym wavem jakby coś nie grało znowu.

Głośność niżej? Hm, myślałem, że już jest za cicho. Nie wiem, co znaczy punkt 3) i i tak tego nie
@stolichnaya A jaki przedział cenowy Cię interesuje? Z tego co słyszę to interesuja Cię raczej ambientowe dźwięki i pady, więc monofoniczne syntezatory odpadają. Jeśli chcesz mierzyć w analogowy syntezator to dopiero od ok 2.5k dostaniesz polifoniczny - Korg minilogue. A z soft synthow na początek możesz spróbować Korg microkorg albo novation mini/supernova do 1.5k już kupisz
@dr_gorasul: Mam multum VST, tworzę w FL Studio, natomiast klawiatury midi nie mam. Swego czasu zastanawiałem się nad zakupem, ale teraz to w sumie nie wiem, jestem sceptyczny. Może na początek dobre, ale przecież klawiatura w lapku też jest skorelowana z tymi we wtyczkach.
Z tego co słyszę to interesuja Cię raczej ambientowe dźwięki i pady, więc monofoniczne syntezatory odpadają.


@Noldor: Monosynthy jak najbardziej się nadają do ambientu, brak polifonii ich nie skreśla. Korzystając z samego generatora szumu, lfo i filtra można już osiągnąć całkiem ciekawe efekty do tła. Dla innego przykładu jest Szkoła Berlińska, która sporo wniosła do Ambientu korzystała przede wszystkim z modularów, które też były monofoniczne.

@stolichnaya: w pierwszej kolejności rozejrzyj