Wpis z mikrobloga

wole 30% w 1 dzień niż 30% w 4 lata


@ad1111: poza tym jak kupisz kontrakt terminowy na W20, to 30% w 1 dzien też jest możliwe. Dziś W20 50 pkt do przodu, to masz 1000 zł na 1 kontrakcie, a depozyt to niecałe 3000. Masz 33% w 1 dzień.
@m00n: nie bądź dumb money. W20 jest na poziomie sprzed 4 lat. W tym czasie wszystkie wskaźniki ekonomiczne się sporo poprawiły, a giełdy na około urosły sporo. Rok 2018 to mogą być spore wzrosty, szczególnie, że premier może o to zadbać i mieć na to wpływ ;-) Bo przecież na koniec roku nie może być tak, że za premiera Morawieckiego, bankiera, giełda spadła... jak by to wyglądało?
W20 jest na poziomie sprzed 4 lat.


@badtek: W20 to indeks cenowy, w związku z czym odcinane dywidendy zmniejszają jego poziom. Zobacz sobie na stooq wykres w20 total return i tam wyjdzie, że efektywnie jest wyżej niż 4 lata temu.
@poczekaj: jak większość najpopularniejszych światowych ideksów, czyli np S&P. Natomiast dywidendy na rynku kapitałowym są odpowiednikiem kosztu kapitału/inflacji (wartości pieniądza w czasie). Oprócz tego, są takie czynniki jak wzrost gospodarczy, wzrost wynagrodzeń które mają wpływ na przyszłe zyski a więc wyższe dywidendy w przyszłości, a więc wyższą wycenę akcji, a więc wyższy poziom indeksu. A przede wszystkim, liczą się wykresy i psychologia - bo głównie tym kierują się gracze.
A przede wszystkim, liczą się wykresy i psychologia - bo głównie tym kierują się gracze.


@badtek: To wielka prawda. Sam pod to grałem jak pracowałem jako daytrader animator na FW20, mimo że wielkim fanem AT nie jestem. Wystarczało to, że inni byli. ( ͜͡ʖ ͡€)
@intruzzz: to jest w praktyce to samo co akcje, różnica jest taka:
1. Możesz grać na krótko, tj sprzedać nie majac akcji - wpłacasz tylko depozyt ok 15%.
2. Nie musisz mieć 100% kapitału, tylko wspomniane 15%, zwykle taki sam depozyt dla kupna jak i sprzedaży.
3. Płacisz niższą prowizję, choć czasem na niektórych kontraktach masz też gorszę płynność, czyli tracisz na cenie.

Przykład: możesz kupic 100 akcji KGHM po 115.