Wpis z mikrobloga

@Sebaameba: póki co na Bitfinex jest przytłaczająca większość zleceń SELL. O ile są prawdziwe, to nie będzie łatwo się przez nie przebić, więc stawiam na kiszenie się w 10k-13k przez kilka dni.
@Sebaameba: u mnie przelew doszedł, ale czekam od 11. Nie korzystam z bitbay, zakupiłem na inpay.

Mempool bitcoina jest tak zapchany, że po ponad 2 godzinach nawet nie wpadł do 1 bloku. Ale oczywiście pawlo będzie się spuszczał jaki to btc nie jest świetny i idealny. A nadaje się tylko jako lokata (jak w końcu dojdzie przelew). Do niczego więcej.
Do zwykłego tradingu wolę alty nazywane przez niego "shitcoinami". One chociaż
@WhiskeyIHaze: nie ma co go wołać. Pawlo woli HODL i to zrozumiałe dla niego i dlatego nie cierpi altów, bo coraz więcej ludzi je woli i kapitał z btc do nich odpływa.

Mempool zapchany przez to, iż przez btc przechodzi najwięcej transakcji. Niemniej jednak są krypto, które pozwalają lepiej przetwarzać duże ich ilości. I nie mówię tutaj o tym, że mają blok 10mb który wpada co minutę. Po prostu jakoś inaczej
@Atexor: Ale kapitał odpływa do altów potem ktoś zarabia i wraca z tym kapitałem do BTC. tak przynajmniej działa większość grubych ryb. Bo 99% altów nie sprzedaż do USD.

A przechodzi najwięcej transakcji bo to najpopularniejsza krypto waluta i najbardziej akceptowalna. Co przekłada się na to, że Pawlo ma w sumie rację i BTC to król krypto.
@WhiskeyIHaze: coraz więcej giełd oferuje bezpośrednie zamiany altów na USD i inne fiaty. Patrz bitmarket - wprowadził pary LTC/PLn, BCC/PLN i BTG/PLN. Te dwie ostatnie akurat dziwne, ale to już swoją drogą.

Pawlo ma rację, że BTC to król krypto bo jest pierwszy i ma największe community oraz na jego core oparte jest większość altów. A następnie te core jest modyfikowane, ulepszane i zmieniane na potrzeby projektów.

Przez większość czasu właśnie
ok ale podałeś 3 pary ( z czego w sumie jedna nie wiem czmu nazywana jest BCC a nie BCH tak jak to powinno być )
a altów są tysiące. i nigdy nie będzie tak, żeby każdy był na USD wymieniany.
a jeszcze inna sprawa, że USDT to nie USD i dla mnie USDT to taki trochę alt więc tego też nie liczę jako wymiana na USD.