Wpis z mikrobloga

#indianie #nativeamerican #gruparatowaniapoziomu

Ponieważ sporo osób było zainteresowanych historiami o Indianach Ameryki północnej
(link: https://www.wykop.pl/wpis/29405223/indianie-nativeamerican-gruparatowaniapoziomu-czy-/104493353/#comment-104493353)
postaram się przynajmniej raz w tygodniu napisać coś co Was zainteresuje i może będzie dla Was nowe. Nie będę miał czasu na rozpisywanie się w szczegółach tak więc jeśli macie pytania to piszcie w komentarzach. Postaram się odpowiedzieć na tyle na ile pozwoli mi wiedza lub odwołać Was do źródła. Wpisy, które będę robił pod tagiem #nativeamerican będą miały na celu zainteresowanie tematem jak największej grupy osób.

Wpisy będą robione głownie w oparciu o literaturę amerykańskich autorów z końca XXw. Zdjęcia pochodzące ze zbiorów Edwarda S. Curtisa są autentycznymi zdjęciami często już wymarłych kultur z przełomu XIX i XXw.

Tematem cywilizacji prekolumbijskich interesuję się z przerwami około 20 lat. Od dłuższego czasu miałem zmienić te zainteresowania bo ile można czytać o historiach, które zawsze kończą się w podobnie smutny sposób. Co chwilę jednak pojawiają się jakieś ciekawe pozycje i od pewnego czasu widać odradzanie się tego nurtu. W kolejce mam jeszcze 3 książki i 10 albumów ze zdjęciami i chyba na tym zakończę ( ͡° ͜ʖ ͡°). Na tej ostatniej prostej pomyślałem, że dobrze byłoby się tym zainteresowaniem z Wami podzielić.

Pierwszy z serii wpisów, który pojawi się w przyszłym tygodniu będzie dotyczył historii najliczniejszego plemienia żyjącego dziś na terenach USA - Indian Nawaho. Temat powinien być bliski tym, którzy śledzili losy pewnego chemika ponieważ zarówno Nawaho jak i Heisenberg żyli w tym samym miejscu..

Na zdjęciu wojownik plemienia Nawaho - zdjęcie z około 1905 roku.
Pobierz ajatollah_chomeini - #indianie #nativeamerican #gruparatowaniapoziomu

Ponieważ spo...
źródło: comment_oB4wpdMVrl7PA5Kq83a8YL5WuSOlgwT2.jpg
  • 12
Wołam przez MirkoListy plusujących ten komentarz i komentujących ten wpis (14)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @kepa0 @ajatollah_chomeini @orkako @rozvadovsky @robson7 @MilowyLas @Siotson @karmelowykot-desantowy @WOXDDD @denerwujesie @basia15 @KrzLis @matiau @myzael
Wołam przez MirkoListy plusujących ten wpis (268)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @framugabezdrzwi @skarbie @ajakmyslisz @SkarykaturaIizowany_prestidigitator @pageu @CitizenErased @maaRcel @6ka @Chol @hamskloss @stillhet @orkako @Futyporyt27 @toporow17 @Sojuze @Boros @VestaX @bela1993 @ScoorvoDaktyl @hipotrofia @BezzZnaczenia @Xardin @Dr_Killjoy @callmerysiu @tylko_bordo @Qualu @qhar @Rabsztok @Nech @mojmir @boblik2912 @Kedlov @dorgas @MacMikus @