Wpis z mikrobloga

To, co wydarzyło się w ciągu ostatnich kilku dni na rynku krypto, zawdzięczamy panicznej wyprzedaży dokonanej przez nowicjuszy handlu, którzy przychodzą i odchodzą, poddając się nastrojom obecnym w mediach społecznościowych.

Patrząc na historyczne wykresy cen kryptowalut, ten styczniowy spadek nie jest niczym nowym.

https://cryptodemy.pl/5-powodow-dlaczego-nie-nalezy-sie-martwic-styczniowym-spadkiem-cen/

#bitcoin #kryptowaluty #gielda
  • 11
gielda w czikago, cykliczność, korekta, pump and dump, realizacja zysków i pare innych. jak czytam ze coś upada bo "media społecznościowe" to robi mi sie slabo
@cryptodemy zielonka dowiedziała się jak działają rynki od 100 lat. Brawo.


@blinxdxb: nie dowiedziała się, tylko wiedziała i napisała artykuł, by wytłumaczyć innym.

A poza tym - co Ty uważasz o styczniowym spadku? Przecież z tego jak działają rynki od 100 lat jeszcze nie wynika, że nastąpi spadek w połowie stycznia 2018.
@kapibar To, co wydarzyło się w ciągu ostatnich kilku dni na rynku krypto, zawdzięczamy panicznej wyprzedaży dokonanej przez nowicjuszy handlu, którzy przychodzą i odchodzą, poddając się nastrojom obecnym w mediach

Mam nadzieję, że pomogłem. Tak działa giełda. Od zawsze.
@blinxdxb: a ja powiem jeszcze więcej - @cryptodemy patrzy na wykres krótkowzrocznie, nie chce nazwać rzeczy po imieniu i mówi, że [spadek]

zawdzięczamy panicznej wyprzedaży dokonanej przez nowicjuszy handlu

a nie widzi, że to dzięki nim bańka została napompowana. A teraz po prostu pęka, bo nie ma już chętnych do kupna za takie kwoty. Można sobie tłumaczyć, że styczeń, że tak jest co roku, ale jakbyście nie zauważyli, to bańka
@duzyy1 @blinxdxb @stranger13 @kapibar

Proszę zwrócić uwagę, że artykuł wspomina o "katalizatorach", czyli wydarzeniach, które inicjują określone ruchy rynkowe. Rynek kryptowalut jest mocno spekulacyjny, pełen jest niewyrafinowanych inwestorów/spekulantów, którzy dokonują transakcji codziennie, często w reakcji na wiadomości (co świetnie widać po efekcie tweetów niektórych deweloperów - czasem nawet zapowiedź "czegoś wielkiego" potrafi mono spompować cenę).

Owszem, o wszystkim decyduje popyt i podaż, ale to właśnie katalizatory powodują, że siły te mogą zostać
a raczej "jak będzie wyglądała sytuacja kryptowalut i technologii blockchain za lat pięć"

@cryptodemy: kryptowaluty z pewnością zaistnieją szerzej i ich cena będzie stopniowo rosła, ale takie nagłe spompowanie musi mieć swoje odbicie w spadkach, czy też po prostu krachu