Wpis z mikrobloga

Cześć, od maja planuje przeprowadzić się do Wrocka, nie wiem czy to dobry czas na szukanie mieszkania, ale wcześniej nie dam rady a dłużej czekać też nie moge. Czy realnym jest znalezienie kawalerki za 1600 zł że wszystkim ok 30m? Nie wymagam żeby było po remoncie, ale fajnie bbybylo nie mieszkać w PRL-u. Lokalizacji też Szalowej nie wymagam, krzyki czy coś, byle nie psie pole. Może ktoś z was ma takowe do wynajęcia? Programista, bez nałogów, spokojny, wynajem na rok :)
#wroclaw #mieszkanie
  • 18
@Plecakofil: nie potrafię Ci podać takiej oferty. Ja aktualnie mam 1400zl za kawalerkę 37m. Mój kolega pół roku temu znalazł takie na przy końcu legnickiej (m2 podobny metraż i wychodzi z rachunkami wlasnie 1600zl) Nie mówię ze znajdzie się bez problemu ale jak się dobrze poszuka to idzie znaleźć. A teraz może być dobry czas bo pierwszaki odpadają po sesji i zjeżdżają do domów ;)
@Plecakofil: to teraz jeszcze zdefiniuj co to znaczy "do remontu". Ja swoje wynajmuję za 1300, nie są to apartamenty nowobogackich, ale też nic się nie sypie, a wyposażenie nie jest z PRL-u (powiedziałbym nawet, że wygląda lepiej niż w moim starym, własnym mieszkaniu).
@adibor: np. coś takiego w mieszkaniu za 1950 zł + rachunki za liczniki xD Ja rozumiem, że nie każdego stać by zrobić remont i mieć ładne mieszkanie, ale #!$%@?, wtedy się oferuje cenę adekwatną do stanu, mi to by było wstyd coś takiego proponować za tyle. Do tego trzeba być strasznie naiwnym by myśleć, że ktokolwiek to wynajmie w tej cenie (a może jednak są tacy ludzie?)
Pobierz Plecakofil - @adibor: np. coś takiego w mieszkaniu za 1950 zł + rachunki za liczniki ...
źródło: comment_FC3DBQBwPfgHPTTPdGPrWhAEqJiw1lcG.jpg
@Plecakofil: Nie ma grzyba, nie ma potłuczonych kafli czy poszczerbionej armatury, jest dość ustawnie. Widać, że wszystko zadbane. Jeżeli mieszkanie jest ustawne, lepiej urządzone w reszcie pomieszczeń i nie jest maleńkie, to ja naprawdę nie widzę potrzeby remontu tej łazienki. Może pralka do wymiany, bo nie do końca widać w jakim ta jest stanie.

Rozumiem, że fajnie byłoby mieć łazienkę urządzaną zgodnie z modą z ostatnch kilu lat...
ale przyznaj ile
@Pan-Zly: no właśnie dla mnie też. w swoim własnym prywatnym mieszkaniu wolałabym mieć nowocześniejszą, ale ta naprawdę wygląda na zadbaną i rozsądnie zaplanowaną, jeżeli chodzi o układ.
@Pan-Zly: olx i gumtree, obecne mam z gumtree. Teoretycznie mam umowę do sierpnia/września, ale też chętnie bym zamieni na coś większego. Jak nic nie znajdziesz, to możesz się odezwać, to może da jakoś się to załatwić.
@miknyt: nie chciałem się odzywać, bo by się jeszcze okazało, że mam jakieś obniżone standardy, ale dla mnie to też jest poziom "ok", przynajmniej samej łazienki. Jasne, jak to jest kawalerka to 2000+opłaty to jest przesada, ale to już trzeba patrzeć na całość.
@miknyt: Odpowiadając na pytanie - generalny remont miałem w 2017.

@Pan-Zly Dla mnie normalna łazienka jak na mieszkanie za kwotę 1400-1600 zł. Te kosztuje 1950 zł + rachunki, zapłacisz za prąd, gaz, wodę i wyjdzie Ci ze 2100-2200, w takiej kwocie można jednak znaleźć mieszkania, w których nie ma się do czego przyczepić. Chcąc wynająć mieszkanie za wyżej wspomnianą kwotę wypadałoby zapewnić lepszy standard niż ten ze zdjęcia.
@Plecakofil: A wcześniejszy? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jeżeli to kawalerka, to słabo.
Jeżeli to 3-pokojowe mieszkanie dla 2-4 osób, bez przechodnich pokoi, z fajną kuchnią i w dobrym punkcie Wrocławia, to wciąż według mnie warte swojej ceny.
@miknyt: wcześniejszy okolice 2006 r, nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć bo słabo pamiętam, w każdym razie łazienka do czasu remontu wyglądała wciąż świeżo, remont wyszedł głównie z powodu chęci zmiany wanny na kabinę prysznicową, a skoro się coś robi, to szkoda pieniędzy na półśrodki.

co do tamtego mieszkania, to dwa pokoje, kuchnia w podobnym stanie, lokalizacji nie pamiętam ale daleko od centrum (chyba na opolskiej?) - nie wiem, ale ja