Wpis z mikrobloga

Byłem w pracy do 22, ale śledziłem na bieżąco, najlepszy trade deadline ostatnich lat. Ciekawsze niż same ruchy jest to, czyje kontrakty zostaną wykupione bo jest sporo kandydatów którzy mogą realnie pomóc najlepszym drużynom.

Z tego co czytam najgłośniej mówi się o:

Marco Belinellim, myślałem, że trafi do Cavs, ale teraz mając Hooda (xD), Smitha, Korvera i Hilla raczej nie będą potrzebować kolejnego SG/comboguarda, więc mam wrażenie, że wróci do korzeni i zagra ponownie w Spurs lub Warriors, raczej innej opcji przy jego stylu gry nie widzę.

Tony Allen, to już nie jest ten sam Allen który regularnie był w All Defensive team, ale w dalszym ciągu jest świetnym obrońcą, który może kryć twojego 2/3 najlepszego gracza. Po kontuzji Robersona OKC powinni zabijać się o Allena, inna drużyna raczej nie wchodzi w grę.

Joe Johnson, tu mam tylko jedno życzenie: #celticspride Przy problemach ofensywnych ławki Celtics, które tak naprawdę są powodem ciężkich meczy, oraz porażek bo to najczęściej straty z 2 kwarty są źródłem problemów. Joe Joe to duży ofensywny problem dla ławki twojego przeciwnika, przy zestawieniu go w piątce ze Smartem/Brownem/Rozierem nie jest też dziurą w obronie, bo nie musi kryć najlepszych graczy, a jak wiadomo Stevens potrafi zamaskować nawet najgorszego obrońcę.

Brook Lopez, czyli ciekawa opcja jeśli Twoja drużyna ma problemy w ataku pod koszem. Czytam, że ludzie mówią o Cavs, ale przy ich systemie (xDDDDDDDDDDDDDDDDDD) gry i talencie ich trenera (xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD) jestem pewien, że Lopez nie jest tym graczem który dawałby im coś przy serii z GSW, choć najpierw do finałów trzeba się dostać. Jak dla mnie taki gracz musi trafić do dobrego trenera, aby dawał pozytywne wartości drużynie, Spurs mogą potrzebować takiego gracza, choć właściwie to nie wiem czy oni jeszcze o coś grają, może Rockets jako lepszą wersję Ryana Andersona, który jednak nie jest zbyt pewny? Choć też nie jestem przekonany, że Lopez to lepsza wersja. Boston jeszcze tydzień temu był dobrym kierunkiem, ale załatwienie Monroe raczej zamyka temat.

Widzicie jeszcze jakiś kandydatów, albo inne kluby dla tych graczy?

#nba
  • 1