Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się czy poliwęglan sprawdziłbym się jako zamiennik dla szkła w drukarce. Planuje kupić parę płytek wyciętych na wymiar, przykleić na nie różne materiały jak PEI czy chińską wersje BuildTaka.
Tylko czy to wytrzyma temperaturę grzanego stołu?
Plusem jest cena i możliwość wyginania, by łatwiej oddzielić gotowy wydruk.
Co sądzicie?

Przy okazji leci do mnie Tronxy x5 - ktoś byłby zainteresowany testem tej drukarki w fabrycznym stanie? Potem planuje dodać dodatkowe pręty i silnik dla osi Z oraz 32 bitową elektronikę - może macie jakieś propozycje modeli do próbnego wydruku?

#drukarki3d #druk3d
  • 6
@pawel_niki: Dostałem taką płytkę z Tronxy X1. Moim zdaniem sprawdza się super. Co prawda nie mam grzanego stołu - drukuję na PLA i kleju w sztyfcie. Ale skoro wytrzymuje temperaturę plastiku to czemu nie stołu?

@hrumque: Dopóki jest przymocowana na stole to nic się nie wygina. Po skończeniu wydruku odpinasz zapinki i możesz łatwo odkleić model.
U mnie aluminiowy stół nadaje sztywność,


@pawel_niki: oj niech ci się tak wydaje że jest sztywny ;) a przynajmniej jak jest stołem grzanym, to aluminium wypacza się i wygina od temperatury bardzo ładnie... widać to jak ma się szkło na alu, i posmarowane pastą termoprzewodzącą cienko - po szybkim nagrzaniu do ~80-90'C stołu nagle robi się "plop" i środek płyty alu odlazł od szkła (zrobił się wklęsły) lub wręcz odwrotnie, jak
Ale właściwie po co grzany stół do PLA?


@phervers: a nie wiem. Ja grzeję do 50 lub 60'C dla PLA i lepi się pięknie na papier przylepny malarski, wręcz bez zniszczenia papieru nie daje się odkleić. A za to jak wystygnie stół - to odchodzi ładnie, prawie samo z siebie, więc coś musi być na rzeczy z przyczepnością ;)