Wpis z mikrobloga

Jako posiadacz iphone 8 plus a teraz galaxy s8, chciałbym wymienić kilka zalet samsunga nad iphonem i odwrotnie, bo wiem że wiele osób waha się często między tymi dwoma modelami , jednak to co dla mnie jest zaletą, nie musi być zaletą dla każdego. Starałem się pominąć kwestie systemowe a skupic na zaletach typowo danych modeli. A więc:

Samsung galaxy s 8 zalety:
-Wygląd, zagięty ekran jak dla mnie wymiata, plus to że mam wiecej cali na mniejszym telefonie, dzieki czemu wygodniej mi z nim w kieszeni
- podział ekranu na rózne aplikacje to dla mnie super sprawa; jedziesz i na pol ekranu uzywasz google map a na drugie np yanosika lub youtube czy co tam sobie zyczysz.
- kolory bardziej żywe ale jednoczesnie meczą bardziej oczy.
- szybkie ładowanie, super sprawa ALE bateria na samsungu trzyma mi kilka godzin krócej przy takim samym użytkowaniu i przy tej samej pojemnosci baterii
- lepszy przedni aparat i rozbudowany seryjny system filtrów i edycji zdjec
- szeroki wybór blokad ekranu ( palec,teczowka, twarz ) chociaz dwie ostatnie niedopracowane , no ale alternatywa jest.

Iphone 8 plus:
- mimo gorszego przedniego aparatu, tylny zdecydowanie lepiej działa w nocy niz ten w s8.
- bateria , która dla wielu osób w iphonie jest słaba dla mnie była bardzo dobra, liczyłem że skoro w iphonie bylem zadowolony z niej a wszyscy na nia narzekaja to w s8 bede bardzo zadowolony, jednak trzyma mi ona teraz tak jak pisalem wyzej , krocej o kilka godzin niz w ip.
-dzwiek z glosnikow, tutaj iphone miazdzy samsunga totalnie, porownujac dzwiek stereo z ip do mono w s8 myslalem ze odpalilem stara unitre.
- zdecydowanie łatwiejszy w obsłudze, nie chodzi juz nawet o ios vs android, ale na samsungu wyskakuje mi tyle roznych samsungowych konfiguracji, aplikacji itd że nawet nie mogę sie połapac do konca co do czego sluzy i jaki ma wplyw na wydajnosc.

Podsumowując jak bym mial wybierac jeszcze raz to kupil bym zarowno jednego jak i drugiego , obydwa maja fajne funkcje , a nie maja dla mnie az tak razacych wad by odradzic kupowanie, głównym wyborem jak dla mnie będzie wlasnie kwestia tego kto woli jaki system.

#iphone #ios #android #samsung
  • 8