Wpis z mikrobloga

PiS łamie prawo. Nie przestrzega konstytucji. Więc dlaczego obywatel ma przestrzegać prawa? Normalna demokracja w Polsce nie istnieje. Istnieją pozory, wszyscy te pozory chwytają i działają jakby wszystko było po staremu. Ale nie jest. PiS kontroluje prokurature, sądy, Sąd Najwyższy, Trybunał Konstytucyjny. Tak naprawde to nie jest żadna demokracja. I nie ma znaczenia jakie są sondaże. Demokracja to państwo prawa a tego w Polsce dzisiaj nie ma.

Także w pełni rozumiem motywy Frasyniuka.

#neuropa #polityka
  • 12
@PafnucyMaj: Pewnie, ale z drugiej strony policja nie miala wyboru i musiala po niego przyjsc. Z tego co widzialem na filmiku, calosc odbyla sie calkiem kulturalnie. Frasyniuk swiadomie nie stawial sie na policje jakoo bunt obywatelski, akceptujac ze policja bedzie musiala po niego przyjsc. Narazie nie stalo sie nic takiego.
Normalna demokracja


@PafnucyMaj: ciekawym jak definiujesz "normalną" demokrację i kiedy w III RP ją mogliśmy obserwować?

Co do ogólnego przestrzegania to zawsze tak jest, że "możni" mogą więcej. Jako cywil masz ograniczone możliwości unikania konsekwencji prawnych a jako ważny gość już prawie nic Cię nie dotknie, nawet jak Cię złapią na gorącym uczynku. Dotyczy to wielu ludzi poza politykami. Nie jest tak, że tylko pisowcy są bezkarni.

Więc dlaczego obywatel ma
to jak PiS łamie prawo, to ja np. mogę fizycznie atakować pisowców?


@MKULTRA: Nie, powinno ci tego zabraniać wewnętrzne poczucie moralności i wzgląd na dobro społeczne.

PiS łamie prawo. Nie przestrzega konstytucji. Więc dlaczego obywatel ma przestrzegać prawa?


@PafnucyMaj: To bardzo ryzykowna droga rozumowania. To co zrobił Frasyniuk jest dla mnie w pełni zrozumiałe i interpretuje to jak @Haqim. Nieposłuszeństwo obywatelskie. Ale to nie oznacza nie przestrzeganie prawa w
@Haqim: No właśnie się z tobą zgodziłam. Z tym że IMO Fransyniuk powinien jasno powiedzieć: "Stosuję nieposłuszeństwo obywatelskie, żądam (powiedzmy) nowelizacji ustawy o prokuraturze z rozdzieleniem funkcji ministra sprawiedliwosci i prokuratora generalnego i usunięciem innych zapisów umożliwiających ręczne sterowanie prokuraturą przez polityków partii rządzącej", bo tak to przekaz może być niejasny.
@PafnucyMaj: ok to mówisz że mogę wpaść obić ci gębę, ukraść co tam masz w tej twojej piwnicy i mieć w dupie konselwencje?
Moje motywy też zrozumieć przecież musisz bo nie działa państwo prawa.
Co ty masz w głowie? Bo chyba nawet nie troty.
@PafnucyMaj: "Więc dlaczego obywatel ma przestrzegać prawa?" Pomijając brak znajomości języka polskiego, odpowiedź brzmi - bo takie jest prawo. Demokracja jest wtedy gdy prawo jest takie jak TY chcesz. Za PRL prawa też trzeba było przestrzegać, konsekwencje były większe, a prawo stanowiły takie kuce jak TY...