Wpis z mikrobloga

Hej tutaj jest lista skrótów, które pojawiły się do tej pory w tym wpisie i jego komentarzach.

JRtI - Just Read The Instructions, Pacific landing ~~barge~~ ship
OCISLY - Of Course I Still Love You (Marmac 304) – “Oczywiście, że wciąż cię kocham” – Pseudonim barki ustawianej na Atlantyku, służącej jako lądowisko dla pierwszego stopnia rakiety. Następca JRTI.

Jestem botem

@OCISLY: mnie najbardziej rozwaliła informacja, ze NASA ma roczny budżet około 19 miliardów dolarów. Rozumiem wszystkie przedsięwzięcia, którymi się zajmują ale #!$%@? XD SpaceX w całym istnieniu firmy chyba nie miało takiej kasy i co osiągnęli? Tak już jest gdy nie pracujesz własnymi pieniędzmi. Dopóki na górze jest kurek, który w razie czego dorzuci więcej dopóty nie będzie tak dobrze jak wtedy gdy nie ma tego kurka.
@chuda_twarz: a wiesz co jest najlepsze? To, ze SLS i Orion to gówno mogą w kwestii Marsa XD. Orion przecież nie poleci na Marsa z ludźmi ( ) to jest kapsuła. Nie ma opcji wysiedzieć w takiej kapsułce tyle miesięcy. Co z tego, że jest większa od Apollo i bardziej zaawansowana? Ba. Nawet na księżyc nie poleci bo nie wyląduje. Ok ok ok. Ja wiem, że
@OCISLY: Podobno lot takiego sls na marsa można zastąpić trzema lotami falkon heavy, wystarczy podzielić ładunek.
Nasa już nawet na to ma teoretyczny plan ale wolą swoje udziwnienia. Skoro jest narzędzie zdolne wykonać robotę to po co czekać kilka lat i wydawać ogromne sumy na projektowanie i budowę innego chyba że w czymś lepszego niż obecne a o tym mi nic nie wiadomo. Celem jest chyba wysyłanie ludzi i sprzętu a
@ElTorino: Po udanym starcie FH się zreflektował. Po prostu był sceptyczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@monarchista: NASA to w cholerę różnych przedsięwzięć. Wszelkie misje badawcze, budowa sond, ISS, teleskop Hubbla, teleskop Webba. Do tego dochodzą tabuny naukowców pracujących nad nowymi technologiami. Wiadomo, że prywatna firma będzie bardziej efektywna bo inaczej padnie ale NASA to coś więcej niż tylko wysyłanie rakiet.
Hej tutaj jest lista skrótów, które pojawiły się do tej pory w tym wpisie i jego komentarzach.

ISS - International Space Station – Międzynarodowa Stacja Kosmiczna – międzynarodowy, zamieszkały satelita, umieszczony na niskiej orbicie okołoziemskiej.
LEO - Low Earth Orbit – Niska orbita okołoziemska – orbita o wysokości poniżej 2 000 km.

Jestem botem