Wpis z mikrobloga

Mirki, wiecie co może być grane jak wrzuciłem sobie debrandowany soft XEO (oryginalny z sammobile, bez roota). I przestał działać android pay (mówi, że telefon jest zrootowany) ? Jedyne co robiłem to zdjąłem blokade OEM w ustawieniach programistycznych telefonu przy debrandowaniu.
Dodam, że flaga knox jest 0x00 czyli ok, wersja oprogramowania dostawcy usług na końcu ma: XEO/XEO/PLS
samsung health itp działa dobrze. Co się mogło stać ? Stan urządzenia jest oznaczony jako "Oficjalny".

#s8 #samsung #android #root
  • 4
Jakby ktoś miał podobny problem. Chyba wiem co jest. Jak w opcjach programistycznych zdejmie się blokade OEM to android pay nie zadziała (gwarancja jeszcze nie jest utracona), po wrzuceniu nowego softu (jeżeli oficjalny) trzeba poczekać 7 dni aż znów pojawi się opcja blokady OEM. Trzeba ją znowu zablokować i powinno działac.
@JareQ: Na przyszłość. Do debrandowania nie trzeba zmieniać tej opcji, wszystko zadziała również gdy jest wyłączona. To się włącza tylko gdy chcesz wgrywać TWRP i inne niepodpisane przez Samsunga rzeczy.