Wpis z mikrobloga

@Nild:

Bezpieczeństwo to kwestia względna (w przypadku Izraela - kwestia marketingu). Izrael się próbuje lansować na kraj "europejski", więc ludziom się wydaje, że bezpieczny. Chociaż patrząc co się dzieje na zachodzie europy to bezpieczeństwo jest zbliżone. Statystycznie w takiej Jerozolimie przynajmniej raz dziennie jest zamach na żydowskiego policjanta albo żołnierza, ale raczej oni #!$%@?ą się we własnym sosie. Palestyńczycy są do ciebie miło nastawieni, bo do głównie w większości drobni handlarze,
@Nild: Akurat w Eljat nie byłem - podobno to typowy kurort, a ja raczej preferuję inne klimaty urlopów. Zawsze leciałem na Ben Gurion. Jerozolima to miejsce, które nigdy mi się nie znudzi i mogę tam latać na falafele kilka razy w roku.

Przelicznik to prawie 1:1 natomiast ceny są bardzo zróżnicowane. Jerozolima i Tel Awiw-Jafa są drogie, albo nawet bardzo drogie. Ale w takim Nazarecie było bardzo tanio. Z założenia jedzenie
@nalej_mi_zupy: myśle, ze na pierwszy raz może być trochę kurortowo, zawsze byłem pod namiotem, teraz jakiegoś coucha poszukam, nie chce żeby mnie zastrzelili za włóczęgostwo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzięki za informacje!, jeśli będę coś jeszcze potrzebował mogę się odezwać?
@Nild: Będziesz żałował, że siedziałeś w jednym miejscu. Izrael jest mały i ma świetną i dość tanią komunikację miejsko-krajową. Znajdź jakiś hostel w Jerozolimie na starym mieście i pojedź chociaż tam.
@Salomea11: będę lądował w Eilat, ale widzę, ze w tym mieście nic za bardzo nie ma.. Co warto zobaczyć i gdzie jest bezpiecznie ? Jesteśmy podróżnikami i zwiedzamy różne zakamarki świata raczej w namiocie i tu znowu pytanie, czy można rozbijać namiot gdzieś na dziko? Jak wyglada sprawa przekroczenia granic? W Jordanii jest jakiś couch, który chce nas przyjąć, ale trzeba przejść przez Jerozolimę, a tam podobno niebezpiecznie. Jak wyglada tam
@Nild: ja jestem z Jerozolimy :) jero jest zupełnie bezpieczna, codziennie słyszę język polski chociażby na mahane yehuda (nawiasem mówiąc to musicie tam zajrzeć!!) czy po prostu na targach, blisko Western Wall etc
Poza tym w Jerozolimie roi sie od idf, nie ma prawa nic ci sie stać. Ja chodzę nocami po ulicach i czuje sie naprawdę bezpieczna, bardziej niż w Polsce, serio. Z ręka na sercu mowie ci ze wrócisz
@Nild: jak będziecie chcieli jechać do jordani to tylko na ponad 3 dni. Inaczej sie nie opłaca.
Jak chcesz zostać w Jordanii np tylko jeden dzień to płacisz dodatkowo x euro (nie pamietam ile, ale spora kwota) ma to na celu „zachęcić” turystów do zostania w Jordanii a nie do zobaczenia petry i wyjechania. Jak zostaniesz więcej niż te 3 dni to nie płacisz nic
Przekroczenie granicy Izrael - Jordania bez