•  

   @anonimek123456:

   > Stwierdzanie faktu, że byli Polacy, którzy współpracowali z Niemcami

   Brawo! Odważnie! Tak trzeba!

   > Stwierdzanie faktu, że byli Żydzi, którzy współpracowali z Niemcami

   SKANDAL ANTYSEMITYZM KOMPROMITACJA BRAWO POLSZA JA PIERDOLE

   xD

   Czy Wy możecie chociaż postarać się kryć się ze swoją hipokryzją?

  •  

   @anonimek123456: Jakim kretynem trzeba być, jak trzeba być nie doinformowanym by stwierdzać, że PIS jest winny obecnej sytuacji.

   Cały cyrk od lat narastał. Wpierw Niemcy po wojnie rozpoczęli program "stopniowego zdejmowania z Niemiec odpowiedzialności za zbrodnie II WŚ. Tym samym każdy używa zwrotów "NAZIŚCI", zamiast Niemcy w odniesieniu do II Wojny światowej.

   A później w 1996 przewodniczący Światowego Kongresu Żydów w Buenos Aires, ogłosił:

   Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie pozwolimy (…) Będą słyszeli o tym od nas tak długo, jak Polska będzie istnieć. Jeżeli Polska nie spełni roszczeń Żydów, będzie «publicznie atakowana i upokarzana» na forum międzynarodowym[2]

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Israel_Singer

   Tym samym rozpoczęła się fala antypolonizmu, cyrki w Jedwabne (gdzie rabbibi wstrzymał sekcje zwłok), filmy typu Pokłosie, Grossy, Lisy, Michniki itd.

   A teraz gdy PIS zareagował, czyli ZROBIŁ to co MA robić. Ludzie bez jakiejkolwiek wiedzy o wydarzeniach piszą takie rzeczy. Nie dziwie się, że dawniej dzieloną ludzi na stany. Tacy jak ty nie powinni mieć prawa głosu.

  •  

   > Stwierdzanie faktu, że byli Polacy, którzy współpracowali z Niemcami

   Brawo! Odważnie! Tak trzeba!

   > Stwierdzanie faktu, że byli Żydzi, którzy współpracowali z Niemcami

   SKANDAL ANTYSEMITYZM KOMPROMITACJA BRAWO POLSZA JA PIERDOLE

   xD

   @Emes91: ale kto tak twierdzi? Bo chyba sobie tworzysz chochoła i go nokautujesz. Nie widziałem nigdzie żeby ktoś tak twierdził, a problemy z zagranicą są takie, że PiS kompletnie nie umie w dyplomację i pierdoli wszystko na każdym kroku.

  •  

   Wpierw Niemcy po wojnie rozpoczęli program "stopniowego zdejmowania z Niemiec odpowiedzialności za zbrodnie II WŚ. Tym samym każdy używa zwrotów "NAZIŚCI", zamiast Niemcy w odniesieniu do II Wojny światowej.

   @Metzger3: a jakieś źródło na te wymysły?

  •  
   Towarzysz_Moskwin

   +1

   @Metzger3: "program "stopniowego zdejmowania z Niemiec odpowiedzialności za zbrodnie II WŚ. Tym samym każdy używa zwrotów "NAZIŚCI", zamiast Niemcy w odniesieniu do II Wojny światowej."

   I cała misternie budowana narracja w pizdu... Cholerne fryce (-‸ლ)

   https://www.google.co.uk/amp/amp.dw.com/en/merkel-reiterates-german-guilt-as-polish-holocaust-bill-spat-rages/a-42533935

  •  

   @rybsonk:

   Prezydent Izraela Reuwen Riwlin skrytykował wypowiedź polskiego premiera Mateusza Morawieckiego w Monachium, nazywając ją "nowym dnem" i ocenił, że światowych przywódców należy edukować w kwestii Holokaustu.

   - Mówienie, że nasi ludzie kolaborowali z nazistami, jest nowym dnem - stwierdził Riwlin, zwracając się do głównych przedstawicieli żydowskiej diaspory, biorących udział w konferencji w Jerozolimie. Jego wypowiedź przytoczył wczoraj późnym wieczorem portal Times of Israel.

   - Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek musimy pracować, by edukować świat, nawet niektórych z jego przywódców, na temat ciemnych czasów, strasznych zbrodni popełnionych przez nazistów i ich stronników - dodał prezydent Izraela.

   Morawiecki powiedział podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, że sprawcami (ang. perpetrators) Holokaustu byli także Żydzi. Na tę wypowiedź Morawieckiego bardzo krytycznie zareagowało wielu izraelskich polityków.

   Jeszcze tego samego dnia premier Benjamin Netanjahu uznał wypowiedź za "oburzającą", a lider izraelskiej Partii Pracy Awi Gabbaj powiedział, że brzmiała jak negowanie Holokaustu.

   Przewodniczący Światowego Kongres Żydów (WJC) Ronald S. Lauder w opublikowanym w nocy z soboty na niedzielę oświadczeniu potępił wypowiedź Morawieckiego jako "absurdalną i niesumienną".

   Hurr durr.

  •  

   @Emes91: a gdzie tu coś o polakach? bo przypominam, że twoja wypowiedź wytykała rzekomą hipokryzję.

   Poza tym, mówienie w taki sposób i w takich okolicznościach o kolaborantach to rażący brak zdolności dyplomacji.

   +: JarosG, Towarzysz_Moskwin
  •  

   @Metzger3: family guy jako argument, brawo xD

   +: Towarzysz_Moskwin, anonimek123456 +1 inny
  •  
   Towarzysz_Moskwin

   +2

   @rybsonk: Ot typowy patriota i jego źródła XD

  •  

   @Towarzysz_Moskwin: Od typowe zwierzątko. Masz RFN, po wojnie wszyscy cie nienawidzą. Wszystkim na świecie kojarzysz się z nazistami, mordami, wojną ze światem. Co robisz? Zaczynasz działać na rzecz umniejszenia takiego wizerunku. Pierwszy sposób: rozcieńczanie odpowiedzialności: "nazistami byli przecież też: włochy, Japończycy, Węgrzy itd."

   Drugi sposób: "Nie wszyscy Niemcy byli nazistami"

   Trzeci sposób: "Byli Niemcy co przeciwstawiali się NAZISTOM - (nie Niemcom oczywiście)"

   Czwarty: "Nagrajmy serial, gdzie IIWŚ to była normalna wojna, no w ogóle nie chodziło o fizycznie wyniszczenie całych narodów. Dodajmy wątki miłości itd. No narody niegermańskie, które to oj, jo joj, Z ZDZICZENIEM mordowały żydów".

   Problem z wami jest taki, jak z wyjaśnieniem ślepcowi panoramy miasta i wszystkich szczegółów je tworzące.

   Ja muszę uważać na słowa, dobierać je, męczyć się. Sięgać po źródła, a wy w tej rozmowie prezentujecie poziom przygłupa który rechotem i fikuśnymi dogryskami próbujcie zrobić sobie powód do śmiechu z poważnej sprawy. Która dotyczy wszystkich, czy głosują na PO, PIS, SLD.

  •  
   Towarzysz_Moskwin

   0

   @Metzger3: do zacnego źródła się kolego dokopałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Towarzysz_Moskwin: A do wypowiedzi Israela Singera się nie odniesiesz? Rozmawiając z tobą można odnieść wrażenie, że nie ma poważnych państw, którymi rządzą poważni ludzie i kompletnie nie realizują swoich interesów.

   Pewnie w PRL to rządził rząd kompletnie nie zależny od Rosji. Byliśmy sojusznikami z niedoszłym agresorem niee?

   A atak na stacje w Gliwicach, który został wykonany przez niemców w ogólnie nie miał miejsca. TEORIA SPISKOWA.

   Historia toczy się intrygami, spiskami, rozdawaniem kart pod stołem. Ale nie dziś, niee?

  •  
   Towarzysz_Moskwin

   0

   @Metzger3: A ty odniesiesz się do słów głowy państwa niemieckiego czy dalej będziesz coś bredził nie na temat i na poparcie swoich urojeń wstawiał filmiki z Family Guy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Towarzysz_Moskwin:

   A ty odniesiesz się do słów głowy państwa niemieckiego

   A ty odniesiesz się do braku występowania w powszechnych mediach określeń "niemiecki" w stosunku do zbrodni dokonanych przez Niemców? Zamiast tego używa się "nazistowskie"

   To że Angela Merkel wypowiedziała się słusznie, oznacza że magicznie środowiska w Niemczech działające na rzecz umniejszania znaczenia Niemiec w zbrodniach okresu II wojny światowej nagle przestają magicznie istnieć? A efekty ich działalności już nie wirują po świecie i nie istnieją? Tak mam to rozumieć?

   Ty dalej będziesz coś bredził nie na temat i na poparcie swoich urojeń wstawiał filmiki z Family Guy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   A prócz zabawnego filmiku, parodiującego stosunek zwykłych Niemców do II wojny światowej? Czy w twoich urojeniach pomijasz wszystko do czego nie można się przyczepić. Jedyne "więcej, więcej".

   Przecież możemy się tak bawić w nieskończoność.

   W twojej roli bez problemu mogę zaprzeczyć istnienia księżyca, czyż nie?

  •  
   Towarzysz_Moskwin

   0

   @Metzger3: "A prócz zabawnego filmiku, parodiującego stosunek zwykłych Niemców do II wojny światowej? Czy w twoich urojeniach pomijasz wszystko do czego nie można się przyczepić. Jedyne "więcej, więcej". 

   No jak dotąd jedynym twoim źródłem jest w/w filmik ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   "A ty odniesiesz się do braku występowania w powszechnych mediach określeń "niemiecki" w stosunku do zbrodni dokonanych przez Niemców? Zamiast tego używa się "nazistowskie"

   A dowodem na to jest kreskówka XD

  •  

   @Towarzysz_Moskwin: A teraz przeanalizujmy trochę.

   @rybsonk: zapytał o źródło

   Zacząłem szukać, bo temat lata temu wałkowałem.

   @Towarzysz_Moskwin: Ty z kolei udzieliłeś się w dyskusji, że Angela Merkel wygłosiła przemówienie.

   W odpowiedzi do twojego wpisu dałem ten filmik, do którego stosunek już opisałem wyżej.

   I teraz ty mi wysmażasz, że na dowód rybsonkowi daje ten filmik?

   I kto tu ma urojenia.

   Mam dosyć dyskusji z tobą, z takim osobnikiem gryzącym na oślep nie ma sensu dyskutować. Z debilami nikt nie wygra.

  •  

   @Metzger3: cytowanie wypowiedzi z jakiegoś kongresu żydów w Argentynie jako dowodu na cokolwiek jest równie bezsensowne co cytowanie wypowiedzi Mariana Kowalskiego jako głos Polski w sprawach międzynarodowych

   +: Towarzysz_Moskwin
  •  

   @rybsonk Organizacja która ma wpływy na całym świecie, która jest odpowiedzialna za fale tępienia "antysemityzmu", "nienawiści w internecie" itd. jest przyrównywana do Marina Kowalskiego. Ty w ogóle nie wiesz o czym mówisz, głupcze:

   Masz poczytaj: https://en.wikipedia.org/wiki/World_Jewish_Congress

   Nie pisz do mnie więcej.

  •  

   @Metzger3: twierdzisz, że Marian Kowalski nie ma wpływów na całym świecie?

   +: Towarzysz_Moskwin
  •  

   @rybsonk: porozmawiaj sobie na ten temat z @Towarzysz_Moskwin

   Następnym razem cie zablokuje.

  •  
   Towarzysz_Moskwin

   +2

   @rybsonk: szkoda czasu kolego gościu nie potrafi sformuować logicznego zdania na temat. O źródłach nie wspominając. Miota się jak żyd po pustym sklepie jak mu Merkelowa jednym zdaniem zawaliła budowaną przez lata twierdzę( ͡° ͜ʖ ͡°)

   +: rybsonk, d......k
  •  

   @anonimek123456: Czyli, nie można powiedzieć, że wśród żydów też byli kolaboranci podczas IIWŚ, bo to antysemityzm xD? Ja myślę, że bardzo dobrze się stało, bo teraz ludzie się zainteresują i zobaczą, że jednak wszyscy żydzi tacy święci nie byli.

  •  

   @Emes91: Ale czemu MY? Stary o co się plujesz. Taki przekaz poszedł w świat, podoba Ci się czy nie. Tak o nas mówią, taki jest efekt działań PiS. To co ty tutaj sobie wypisujesz nie ma ŻADNEGO znaczenia. Liczy się efekt. Efekt jest chujowy, pozdrawiam.

   +: d......k
  •  

   @anonimek123456: oczywiście PR to jest porażka, ale jeśli chcemy mówić o prawdzie to tak to wygląda. Żydzi są bardzo podobni do Polaków, źle odbierają to jak narodowi ofiar wypomina się zbrodniarzy.

  •  

   @rybsonk:
   @Krisskow: Zgodzę się, że dyplomatycznie to niczemu nie służyło, ale to nie zmienia faktu, że Morawiecki stwierdził jedynie historyczny FAKT, a Izrael wraz z kontrolowanymi przezeń mediami dostały kociokwiku i wykorzystały okazję, by nakręcić niewiarygodnie hipokryzyjną nagonkę. A przyklaskiwanie tej nagonce, tak jak robią to nerłopki, to Himalaje pożytecznego idiotyzmu.

  •  

   @Emes91: ja po prostu oddzielam sam cel i jego słuszność od działań i ostatecznego efektu. Nie ma żadnego znaczenia w tym momencie ze Morawiecki powiedział prawdę. I pytanie czy było warto? Nie było, zamierzony efekt można było osiągnąć, dało się to zrobić w sposób przemyślany zorganizowany i skuteczny. Ale prawica jak zawsze wybrała emocje, histerie i gowno-demonstracyjne akty, które tylko wywołują efekt odwrotny do zamierzonego.

   +: d......k
  •  

   @Emes91: i co gorsza - dalej w to brną

  •  

   @rybsonk: Ty naprawdę tego nie rozumiesz?

   Najpierw było pytanie dziennikarza do M.Morawieckiego na konferencji w Niemczech, który powiedział, że kanalie były w każd narodzie, Polskim, Niemieckim, Rosyjskim, Żydowskim.

   A potem masz reakcje gazet jak na zdjęciu wklejonym przez OP-a.

   Połącz fakty.

   źródło: wykop.pl

  •  

   @Towarzysz_Moskwin: wiesz w pizdu nie w pizdu. Jednak kwestie mitycznych nazistów udało im się bardzo mocno wpleść w kulturę europejską. Mityczni źli naziści którzy mordowali a Niemcy nie mieli z tym nic wspólnego.

  •  
   Towarzysz_Moskwin

   0

   @Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany: Oooo następny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   A teraz poproszę o dowód (nie kreskówki się nie liczą)

  •  

   @Towarzysz_Moskwin: ale na co dowód? na wykonanie tej wolty? Przepraszam ale na to nie trzeba dowodu. EOT

  •  
   Towarzysz_Moskwin

   0

   @Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany: kolega przynajmniej próbował z kreskówką a ty się tak od razu poddajesz...

  •  

   @Towarzysz_Moskwin: napisałem odpowiedz nie czytajac całej dyskusji. Dopiero później zdałem sobie sprawę, że zmarnowałem na ten wpis czas.

  •  

   Ty naprawdę tego nie rozumiesz?

   @imateapot: Jeżeli ktoś tu czegoś nie rozumie, to nie jest to @rybsonk. Morawiecki powiedział o "Jewish perpetrators" co oznacza tyle i aż tyle co żydowscy sprawcy (holokaustu). Po raz kolejny (wcześniej walnął o nazistowskich sprawcach mordu w Katyniu) nasz rząd robi to, czego tak bardzo nie chcemy, kiedy na świecie mówią o "Polskich obozach zagłady", czyli zwyczajnie kłamiemy. A Ty sugerujesz, że to te wszystkie gazety histerycznie reagują.

   +: Towarzysz_Moskwin, rybsonk
  •  
   Towarzysz_Moskwin

   +1

   @Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany: Ależ to oczywiste że nie musisz mieć dowodu na własne projekcje. Ty jak i twój kolega macie poważny problem z przytoczeniem choćby jednego dowodu a przeciesz nie powinieneś mieć problemu w udowodnieniu tej "wolty". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   A teraz wracając do realnego świata wybielanie Niemców i zwalanie na nazistów zaczeło się dużo wcześniej niż ci się wydaje:

   "Even though large tracts of Europe and many old and famous States have fallen or may fall into the grip of the Gestapo and all the odious apparatus of Nazi rule, we shall not flag or fail. We shall go on to the end, we shall fight in France, we shall fight on the seas and oceans, we shall fight with growing confidence and growing strength in the air, we shall defend our Island, whatever the cost may be, we shall fight on the beaches, we shall fight on the landing grounds, we shall fight in the fields and in the streets, we shall fight in the hills; we shall never surrender, and even if, which I do not for a moment believe, this Island or a large part of it were subjugated and starving, then our Empire beyond the seas, armed and guarded by the British Fleet, would carry on the struggle, until, in God’s good time, the New World, with all its power and might, steps forth to the rescue and the liberation of the old."

   4 czerwca 1940 House of Commons Winston Churchill znany germanofil

   "The war with fascist Germany cannot be considered an ordinary war. It is not only a war between two armies, it is also a great war of the entire Soviet people against the German-fascist armies. The aim of this national patriotic war in defence of our country against the fascist oppressors is not only to eliminate the danger hanging over our country, but also to aid all the European peoples groaning under the yoke of German fascism.In this war of liberation we shall not be alone. In this great war we shall have true allies in the peoples of Europe and America, including the German people which is enslaved by the Hitlerite misrulers. Our war for the freedom of our country will merge with the struggle of the peoples of Europe and America for their independence, for democratic liberties. It will be a united front of the peoples standing for freedom and against enslavement and threats of enslavement by Hitler’s fascist armies. In this connection the historic utterance of the British Prime Minister, Mr. Churchill, regarding aid to the Soviet Union, and the declaration of the United States Government signifying readiness to render aid to our country, which can only evoke a feeling of gratitude in the hearts of the peoples of the Soviet Union, are fully comprehensible and symptomatic."

   3 lipca 1941 J V Stalin próbuje wybielić Niemców i zrzucić winę na mitycznych faszystów

   Itd. Itd.

   +: rybsonk
  •  

   @Emes91: a co byś powiedział, jakby niemiecki ambasador np. w dzień wybuchu Powstania Warszawskiego mówił o tym, że byli też przecież polscy i żydowscy zabójcy? Przecież to fakt historyczny. A doskonale zdajesz sobie sprawę jaka byłaby reakcja.

  •  

   @kanapeczka_z_kanapa: Morawiecki powiedział to PO POLSKU a nie po angielsku od tego trzeba zacząć.

   Zresztą, nawet gdy padło takie stwierdzenie, to czym Twoim zdaniem była Żydowska Policja w Gettcie jak nie sprawcami winnymi współudziału?

   Bez nich wszystko zajęło by co najmniej kilka lat dłużej, a co za tym idzie przetrwało by setki tysiecy ludzi wiecej.

  •  

   @rybsonk: Jestem przekonany, że wielu Polaków w rodzaju nerłopków by mu klaskało za mówienie "odważnej prawdy". I na pewno nie spotkałaby go ogólnoświatowa medialna nagonka, tak jak teraz spotyka Morawieckiego. Więc dzięki za pokazanie tej ogólnej hipokryzji. Po raz kolejny okazuje się, że "co wolno wojewodzie"...

   @Krisskow: Poprzednie metody przekazywania prawdy zawiodły. Wina za Holokaust była systematycznie zrzucana na Polaków. Mamy "polskie obozy śmierci" (co jest tak absurdalnym zwrotem, że z całą pewnością jest świadomie skonstruowany, nikt o Guantanamo jakoś nie mówi "kubański obóz jeniecki"), mieliśmy w ściądze dla amerykańskich senatorów notkę, że Polska była jednym z sojuszników Hitlera, mamy seriale w rodzaju "Nasze matki, nasi ojcowie", gdzie poszczególnych scen nie da się opisać inaczej niż jako paszkwilu na Armię Krajową... Cokolwiek nie robi teraz PiS, faktem jest, że to, co było robione wcześniej, NIE DZIAŁAŁO W ŻADNYM STOPNIU.

   A Bogiem a prawdą, Morawiecki nie powiedział nic szczególnie kontrowersyjnego, a jedynie stwierdził oczywistość. To że ta oczywistość wywołała takie absurdalne reakcje, pokazuje, że Izrael świadomie wypowiada nam wojnę o prawdę historyczną i teraz cokolwiek nie zrobimy i nie powiemy, będziemy poddawani szaleńczej nagonce, o ile po prostu całkowicie nie skapitulujemy i nie uznamy izraelskiej wersji historii, gdzie Żydzi są jedyną ofiarą Holokaustu, a wszystkie pozostały narody nic, tylko czyhały na ich majątki i życie.

   I mam nadzieję, że nie skapitulujemy, choć ludzie tacy jak Ty bardzo się o to starają.

  •  

   @Emes91: o kurwa sporadyczne zwroty,
   Serial i notka - WINA OBARCZA SIĘ POLAKÓW XDDDD. Jebnij się w łeb bo totalnie nie ogarniasz rzeczywistości

   Zwrotu polskie obozy śmierci użył pierwszy Karski w raporcie do USA, szok, niedowierzanie

  •  

   @Krisskow: Oho, doszliśmy do punktu, w którym z braku argumentów zaczynasz kląć, spamować emotkami i tupać nóżkami? Jak uroczo.

   . Według raportu polskiego MSZ jedynie w ciągu 2009 roku aż 103 razy w zagranicznych mediach użyto sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”.

   Jeżeli "100 razy w ciągu roku" to dla Ciebie "sporadyczne", to pora kończyć rozmowę, bo zaczyna się zaklinanie rzeczywistości z Twojej strony.

  •  

   @Emes91: 103 razy na świecie, zrób proporcje - ile razy pisano o holocauscie w ogóle i jaki procent stanowi te 103 razy?

  •  

   @Krisskow: Jakie to niby ma znaczenie?

  •  

   @Emes91: bo proporcja rzedu np 1% to jest sporadycznosc :)

  •  

   @Krisskow: Nie, zakłamywanie historii raz na 3,5 dnia to nie jest sporadyczność, nawet jeżeli w pozostałe dni historii nie zakłamujesz. To jest częstotliwość wykraczająca daleko poza zwykły przypadek czy pomyłkę.

  •  

   @Emes91: wciąż sporadycznie:) i incydentalnie. I znaczna większość po interwencji przeprasza i prostuje :) a 99% reszty pisze zgodnie z faktami.

   Wiec swoje przypisywanie odpowiedzialności za holocaust Polakom przez świat wziąłeś z dupy

   +: Towarzysz_Moskwin
  •  

   @Krisskow: Tak, "co 3 dni srają nam na twarz - ale przynajmniej przepraszają". I co, przepraszają jak ZDF Tenderę? Nie rozśmieszaj mnie.

   Wiec swoje przypisywanie odpowiedzialności za holocaust Polakom przez świat wziąłeś z dupy

   @Krisskow: Zaklinacz rzeczywistości nam przyszedł.

  •  

   @Emes91: xD, No prościej ci tego nie przedstawię, pozdro

   +: Towarzysz_Moskwin
  •  

   @Krisskow: Od paru postów mało co masz do przedstawienia, więc przebolejemy tę stratę.

  •  

   @Emes91: nie wątpię :)

   +: Towarzysz_Moskwin
  •  

   I na pewno nie spotkałaby go ogólnoświatowa medialna nagonka, tak jak teraz spotyka Morawieckiego

   @Emes91: a wiesz dlaczego tak jest, czy potrzebujesz żeby wyjaśnić ci jak działa światowa polityka? Dlaczego zamachy w Etiopii są gdzieś w końcówkach newsów a zamachy w Paryżu to główny temat dnia?

   Jestem przekonany, że wielu Polaków w rodzaju nerłopków by mu klaskało za mówienie "odważnej prawdy"

   @Emes91: to już twoje urojenia na które nic nie mogę doradzić. Mógłbym odpisać, że wiele konserw bije brawo neonazistom i co z tego wynika, ale to dyskusja na takim poziomie do którego nie mam ochoty się zniżać.

   +: Towarzysz_Moskwin
  •  

   a wiesz dlaczego tak jest, czy potrzebujesz żeby wyjaśnić ci jak działa światowa polityka?

   @rybsonk: No, wyjaśnij. Wyjaśnij, jak to jest, że kiedy prezydent Izraela powie "byli Polacy, co pomagali Niemcom", to jest ok, a kiedy Morawiecki powie "byli Żydzi, co pomagali Niemcom", to jest kociokwik. Bonusowe punkty za nieużycie słowa "hipokryzja".

   to już twoje urojenia na które nic nie mogę doradzić.

   @rybsonk: Urojenia? Nie rozśmieszaj mnie. Przecież już wcześniej wielokrotnie klaskali każdemu, kto opisywał rzekome zbrodnie narodu polskiego (vide Gross).

  •  

   Mamy "polskie obozy śmierci" (co jest tak absurdalnym zwrotem, że z całą pewnością jest świadomie skonstruowany, nikt o Guantanamo jakoś nie mówi "kubański obóz jeniecki"), mieliśmy w ściądze dla amerykańskich senatorów notkę, że Polska była jednym z sojuszników Hitlera, mamy seriale w rodzaju "Nasze matki, nasi ojcowie", gdzie poszczególnych scen nie da się opisać inaczej niż jako paszkwilu na Armię Krajową

   @Emes91: zgadnij do ilu osób na świecie dotarły te informacje. Błąd w ulotce dla senatorów, głupi serial i sformułowanie polskie obozy które było używane raz na jakiś czas najczęściej przez błąd jakiegoś stażysty w amerykańskiej gazecie.

   A co dzieje się teraz dzięki wychwalanym przez ciebie działaniom PiS? Pół świata trąbi w newsach o polskich obozach, o rewizjonizmie i zamykaniu ust historykom przez Polskę. Jeśli celem było obarczenie Polski współodpowiedzialnością za zbrodnie podczas 2WŚ to tak, udało im się.

  •  

   zgadnij do ilu osób na świecie dotarły te informacje.

   Błąd w ulotce dla senatorów,

   @rybsonk: 100 osób z absolutnie ściślej czołówki elity Stanów Zjednoczonych.

   głupi serial

   @rybsonk: 7-milionowa oglądalność każdego odcinka w Niemczech i Austrii + emisja zagraniczna, czyli dodatkowe kilka milionów zapewne.

   sformułowanie polskie obozy które było używane raz na jakiś czas najczęściej przez błąd jakiegoś stażysty w amerykańskiej gazecie.

   @rybsonk: Nie amerykańskiej, tylko w gazetach na całym świecie. Jak się zsumuje - przypuszczalnie setki milionów czytelników na całym świecie.

   Coś jeszcze? Co chciałeś mi udowodnić?

  •  

   Wyjaśnij, jak to jest, że kiedy prezydent Izraela powie "byli Polacy, co pomagali Niemcom", to jest ok, a kiedy Morawiecki powie "byli Żydzi, co pomagali Niemcom", to jest kociokwik. Bonusowe punkty za nieużycie słowa "hipokryzja".

   @Emes91: on powiedział o żydach którzy byli "perpetrators", co oznacza że brali udział w holocauście. Ja jestem przeciwko oskarżaniu Polaków o udział w zorganizowanym wymordowaniu żydów, choć byli tacy którzy wydawali lub sami ich zabijali ale to był tak ciężki czas i wiadomo co groziło za choć podejrzenie pomocy żydom.

   Ale trzeba zdawać sobie sprawę co można a czego nie można powiedzieć. Szczególnie w takich okolicznościach. My jesteśmy państwem które dopiero zyskuje znaczenie na arenie międzynarodowej (a raczej zyskiwało do niedawna) a Izrael ma wpływy na całym świecie. To jest dyplomacja a nie machanie szabelką. Tego nigdy nie potrafił pojąć m.in. Korwin dlatego przegrywał wszystkie ważne wybory. Historię należy pisać prawdziwą ale nie trzeba tego robić krzycząc na konferencjach prasowych o żydowskich sprawcach holocaustu.

  •  

   Nie amerykańskiej, tylko w gazetach na całym świecie. Jak się zsumuje - przypuszczalnie setki milionów czytelników na całym świecie.

   @Emes91: xD trollujesz co? Sądzisz, że każdy kto przeczytał choć raz błędny termin polskie obozy jest teraz święcie przekonany że to my byliśmy sprawcami? :D Zastanów się chwilę bo wychodzisz na niepoważnego

  •  

   a jestem przeciwko oskarżaniu Polaków o udział w zorganizowanym wymordowaniu żydów,

   @rybsonk: No i co z tego, że "ty jesteś"? Mam Ci teraz podawać przykłady, gdy osoby z zagranicy mówiły, że Polacy współuczestniczyli w Holokauście?

   Ale trzeba zdawać sobie sprawę co można a czego nie można powiedzieć. Szczególnie w takich okolicznościach.

   @rybsonk: Może po prostu powiedz w końcu wprost, że Twoim zdaniem nie można mówić PRAWDY.

   My jesteśmy państwem które dopiero zyskuje znaczenie na arenie międzynarodowej (a raczej zyskiwało do niedawna) a Izrael ma wpływy na całym świecie.

   @rybsonk: Uuu, czyżbyśmy przyznawali, że istnieje silne lobby żydowskie, które rozprowadza swoją propagandę poprzez media na całym świecie? Nice, to zrobiliśmy jakiś krok do przodu. Teraz moje pytanie brzmi - dlaczego wspierasz działania tego lobby?

   Sądzisz, że każdy kto przeczytał choć raz błędny termin polskie obozy jest teraz święcie przekonany że to my byliśmy sprawcami? :D Zastanów się chwilę bo wychodzisz na niepoważnego

   @rybsonk: Sądzisz, że jeżeli przez lata setki milionów ludzi napotykało termin "polskie obozy śmierci", to nie ma to żadnego wpływu na ich myślenie o Polakach i ich roli w Holokauście? Zastanów się chwilę, bo wychodzisz na niepoważnego.

  •  

   No i co z tego, że "ty jesteś"? Mam Ci teraz podawać przykłady, gdy osoby z zagranicy mówiły, że Polacy współuczestniczyli w Holokauście?

   @Emes91: tak, podaj. I sprawdzimy jakie były reakcje.

   Może po prostu powiedz w końcu wprost, że Twoim zdaniem nie można mówić PRAWDY.

   @Emes91: dyplomacja nie zawsze polega na głośnym krzyczeniu prawdy. Niestety, tak funkcjonuje świat, ale żeby to zrozumieć trzeba do tego dojrzeć. Prawdę należy pielęgnować i dbać o to żeby nasza historia była przedstawiana prawdziwie ale nie zawsze najlepszym narzędziem jest krzyk i bezpośredniość.

   Uuu, czyżbyśmy przyznawali, że istnieje silne lobby żydowskie, które rozprowadza swoją propagandę poprzez media na całym świecie? Nice, to zrobiliśmy jakiś krok do przodu. Teraz moje pytanie brzmi - dlaczego wspierasz działania tego lobby?

   @Emes91: oczywiście, że jest takie lobby, gdzieś zaprzeczałem że istnieje? :D bo chyba powoli się gubisz. Tak samo jak istnieje lobby polskie, niemieckie, rosyjskie czy amerykańskie. Różnica polega na tym, że niektóre lobby są silniejsze a inne słabsze. I sztuka dyplomacji polega na tym, żeby nie iść na wymianę ciosów z silniejszym przeciwnikiem, którym w tym przypadku jest Izrael - rządzony przez nacjonalistów, którym na rękę szukanie sobie wrogów i tworzenie oblężonej twierdzy. Co zresztą przypomina strategię PiS.

   Sądzisz, że jeżeli przez lata setki milionów ludzi napotykało termin "polskie obozy śmierci", to nie ma to żadnego wpływu na ich myślenie o Polakach i ich roli w Holokauście? Zastanów się chwilę, bo wychodzisz na niepoważnego.

   @Emes91: tych przypadków nie było na tyle dużo, żeby "przez lata" jakaś grupa kilkuset milionów ludzi regularnie czytała o polskich obozach. Szczególnie nie w czasach internetu, kiedy każdy taki przypadek jest wyłapywany i piętnowany (słusznie). Swoją drogą ciekawe byłoby jakieś szerokie badanie w kwestii świadomości tematu i tego ile osób faktycznie sądzi, że to Polacy prowadzili obozy koncentracyjne.

  •  

   tak, podaj. I sprawdzimy jakie były reakcje.

   @rybsonk:
   https://www.haaretz.com/israel-news/.premium-poland-seeking-to-rewrite-poles-role-in-shoah-1.5404986 - "The new government's conservative line is trying to portray Poland as a victim of the Nazis" - czyli jasna implikatura, że Polska NIE była ofiarą nazistów.

   https://lib.dr.iastate.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=2938&context=etd

   http://www.uwgbcommons.org/archives/31369

   https://books.google.pl/books?id=FjolDwAAQBAJ&pg=PA116&lpg=PA116&dq=polish+perpetrators+holocaust+-Morawiecki+-%22jewish+perpetrators%22&source=bl&ots=KHnd_Ab-SZ&sig=vcZHBvDREdbiGj71VlL0r_-Pd1g&hl=pl&sa=X&ved=0ahUKEwj06bP56rTZAhXI16QKHbdCAnMQ6AEIaDAI#v=onepage&q=polish%20perpetrators%20holocaust%20-Morawiecki%20-%22jewish%20perpetrators%22&f=false - http://puu.sh/zrTKj/1ce739ca13.jpg

   http://hungarianfreepress.com/2015/04/20/victims-or-perpetrators-hungary-isnt-the-only-country-haunted-by-nazi-collaboration/

   To są wyniki tylko z pierwszej strony wyszukiwania Google. Resztę szukaj sobie sam, hasło, które wpisałem, wyprodukowało 270 tysięcy wyników.

   https://www.google.pl/search?safe=off&client=firefox-b&dcr=0&ei=sUGMWtueD4GYkwWz-aq4Dg&q=polish+perpetrators+holocaust+-Morawiecki+-%22jewish+perpetrators%22&oq=polish+perpetrators+holocaust+-Morawiecki+-%22jewish+perpetrators%22&gs_l=psy-ab.3...154634.163217.0.163518.35.29.5.0.0.0.291.4254.0j22j4.26.0....0...1c.1.64.psy-ab..4.0.0....0.qJuCjwi3ScE

   I zobacz tylko, ojej - żadnej reakcji. Żadnych dramatycznych artykułów na New York Timesie, żadnego kociokwiku globalnych mediów. Nikt nie staje w naszej obronie.

   Zresztą zauważ, że Morawiecki powiedział, że byli "Jewish perpetrators", tak samo jak byli "Polish, Russian, Ukrainian perpetrators". I jakoś nikt nie ma bólu dupy o tych "Polish, Russian, Ukrainian perpetrators" - tylko jest kwik o tych "żydowskich sprawców".

   dyplomacja nie zawsze polega na głośnym krzyczeniu prawdy. Niestety, tak funkcjonuje świat, ale żeby to zrozumieć trzeba do tego dojrzeć. Prawdę należy pielęgnować i dbać o to żeby nasza historia była przedstawiana prawdziwie ale nie zawsze najlepszym narzędziem jest krzyk i bezpośredniość.

   @rybsonk: Tak jak pisałem wcześniej - cokolwiek nie robiono wcześniej, zawiodło. Siedzenie cicho NIE DZIAŁA. Po prostu by dalej po cichu forsowali przemianę narracji historycznej.

   oczywiście, że jest takie lobby, gdzieś zaprzeczałem że istnieje? :D bo chyba powoli się gubisz. Tak samo jak istnieje lobby polskie, niemieckie, rosyjskie czy amerykańskie. Różnica polega na tym, że niektóre lobby są silniejsze a inne słabsze. I sztuka dyplomacji polega na tym, żeby nie iść na wymianę ciosów z silniejszym przeciwnikiem, którym w tym przypadku jest Izrael - rządzony przez nacjonalistów, którym na rękę szukanie sobie wrogów i tworzenie oblężonej twierdzy. Co zresztą przypomina strategię PiS.

   @rybsonk: A zatem Morawiecki pada ofiarą ataków żydowskiego lobby, i te ataki w żaden sposób nie odnoszą się do merytoryki i prawdy historycznej, a jedynie są elementem nienawistnej obławy w celach propagandowych. Dlaczego więc uważasz, że to Morawiecki jest tym złym w tym konflikcie?

   tych przypadków nie było na tyle dużo, żeby "przez lata" jakaś grupa kilkuset milionów ludzi regularnie czytała o polskich obozach. Szczególnie nie w czasach internetu, kiedy każdy taki przypadek jest wyłapywany i piętnowany (słusznie).

   @rybsonk: Gówno prawda. Skoro Twoim zdaniem zwrot "polskie obozy śmierci" ma małą siłę przebicia, to korekta polskiego MSZ ma siłę jeszcze 10 razy mniejszą.

  •  

   "The new government's conservative line is trying to portray Poland as a victim of the Nazis" - czyli jasna implikatura, że Polska NIE była ofiarą nazistów.

   @Emes91: no to jest skandaliczne zdanie i na to powinna być reakcja MSZ/ambasady w Tel Awiwie.

   Drugi link mi się nie ładuje.

   Trzeci to jakiś niszowy blog, a gościu pisze że uważa Polskę raczej za wspólników w holocauście niż ofiarę. Idiota, ale reagowanie na nieprawdziwe wpisy publikowane przez małe blogi przekracza możliwości każdego państwa.

   Teoria, że Polska brała udział w trzeciej fazie Holocaustu powinna się spotkać z naukową, historyczną krytyką przy publikacji takiej książki, nie wiem czemu MSZ albo Fundacja Narodowa nie zajmuje się tym bardziej aktywnie.

   Co jest nie tak z tym artykułem na węgierskim blogu?

   I zobacz tylko, ojej - żadnej reakcji. Żadnych dramatycznych artykułów na New York Timesie, żadnego kociokwiku globalnych mediów.

   @Emes91: To jest wina tego, co już ci tłumaczyłem, czyli naszej względnej słabości na arenie międzynarodowej i słabości naszego lobby + niewydolności rządu, który niby priorytetyzuje tę kwestię a nawet nie oponuje gdy wydawane są książki z karkołomnymi tezami.

   Tak jak pisałem wcześniej - cokolwiek nie robiono wcześniej, zawiodło. Siedzenie cicho NIE DZIAŁA. Po prostu by dali po cichu forsowali przemianę narracji historycznej.

   @Emes91: zawiodło bo? Bo wcześniej sformułowanie "polish death camps" pojawiało się kilka razy w roku w jakimś większym medium a teraz pojawia się codziennie dzięki PiS? Czym motywujesz swoje przekonanie, że to co robiliśmy wcześniej zawiodło?

   A zatem Morawiecki pada ofiarą ataków żydowskiego lobby, i te ataki w żaden sposób nie odnoszą się do merytoryki i prawdy historycznej, a jedynie są elementem nienawistnej obławy w celach propagandowych. Dlaczego więc uważasz, że to Morawiecki jest tym złym w tym konflikcie?

   @Emes91: A gdzie twierdzę, że Morawiecki jest tym złym? Po raz kolejny wmawiasz mi coś, czego nie napisałem. Uważam, że Morawiecki i cały rząd PiS jest nieudolny, ich dyplomacja to walenie obuchem. Świat tego nie akceptuje, mimo że w większości kwestii mamy rację. A Izrael wykorzystuje sytuację, tak jak często robi to PiS, prezentując narrację w której to Polska jest agresorem i zaprzecza Holocaustowi.

   Gówno prawda. Skoro Twoim zdaniem zwrot "polskie obozy śmierci" ma małą siłę przebicia, to korekta polskiego MSZ ma siłę jeszcze 10 razy mniejszą.

   @Emes91: nie twierdziłem, że ma małą siłę przebicia, tylko że rzadko pojawiał się w dużych mediach i w internecie był bardzo mało rozpowszechniony czego dowodem są narzędzia analityczne google'a. A teraz te słowa pojawiają się dużo częściej, co jest raczej wątpliwym sukcesem.

  •  

   no to jest skandaliczne zdanie i na to powinna być reakcja MSZ/ambasady w Tel Awiwie.

   @rybsonk: O którą nikt by nie dał żadnego jebania, a wszystkie media światowe mają to w dupie. Więc kiedy ktoś nas szkaluje - brak reakcji. QED.

   Drugi link mi się nie ładuje.

   @rybsonk: To PDF, napraw sobie wtyczkę w przeglądarce. Chociaż może tytuł ci wystarczy...

   http://puu.sh/zrUGP/1deb67cfb7.png

   Trzeci to jakiś niszowy blog, a gościu pisze że uważa Polskę raczej za wspólników w holocauście niż ofiarę. Idiota, ale reagowanie na nieprawdziwe wpisy publikowane przez małe blogi przekracza możliwości każdego państwa.

   @rybsonk: No i co z tego? Chciałeś przykłady - masz przykłady. Takich "idiotów" za granicą jest pełno i nikt się z nimi nie kłóci. Gross jest za granicą uznany za szanowanego historyka i spijają jego historyjki z ust. To jest dowód, że od dawna przegrywamy wojnę o prawdę historyczną.

   Co jest nie tak z tym artykułem na węgierskim blogu?

   @rybsonk:

   It looks like both Poland and Hungary are highly sensitive to the suggestion that the mass killings of the Holocaust required local collaboration from non-Germans. Yet we know that it is entirely possible to be both a victim in one situation and a perpetrator in another.

   To jest wina tego, co już ci tłumaczyłem, czyli naszej względnej słabości na arenie międzynarodowej i słabości naszego lobby + niewydolności rządu, który niby priorytetyzuje tę kwestię a nawet nie oponuje gdy wydawane są książki z karkołomnymi tezami.

   @rybsonk: To jest wina tego, że od lat Izrael wspólnie z Niemcami prowadzą politykę historyczną mającą na celu zdjęcie niewygodnej odpowiedzialności za Holokaust z Niemców i przerzucenie jej na Polaków, ponieważ Niemcy są o wiele bardziej wartościowym partnerem na światowej arenie, a to cholerne Shoah stoi cierniem w relacjach. I kiedy pierwszy raz od lat polski rząd powiedział stanowcze "NIE" - to Ty go za to krytykujesz.

   Bo wcześniej sformułowanie "polish death camps" pojawiało się kilka razy w roku

   @rybsonk: No i co kłamiesz? Ponad 100 razy w roku. I nie próbuj nawet argumentu "no true Scotsman", że jak jakaś gazeta tak napisała, to znaczy, że to nie prawdziwe medium i się nie liczy.

   Czym motywujesz swoje przekonanie, że to co robiliśmy wcześniej zawiodło?

   @rybsonk: Tym, że od lat sytuacja jest coraz gorsza, a kłamstwa na nasz temat - coraz bardziej bezczelne. Jestem przekonany, że w latach 90. Niemcy nie odważyliby się jeszcze zrobić serialu w stylu "Nasze matki, nasi ojcowie".

   A gdzie twierdzę, że Morawiecki jest tym złym? Po raz kolejny wmawiasz mi coś, czego nie napisałem.

   @rybsonk: Ponieważ masz przemieszane priorytety. Morawiecki powiedział wyłącznie prawdę, a druga strona go za to atakuje w sposób całkowicie absurdalny i haniebny - a Ty się skupiasz na tym, jaki to PiS nieudolny. Prawda jest taka, że skoro teraz już jesteśmy krytykowani za stwierdzanie faktów historycznych, to możemy zrobić cokolwiek, a i tak nas przedstawią jako "złych", więc krytykowanie za to PiS-u jest głupotą. Tak jak mówiłem - oni oczekują, że po prostu będziemy siedzieć cicho i akceptować ich fałszywą wersję historii, a na to zgody nie powinno być. Tyle.

   A teraz te słowa pojawiają się dużo częściej, co jest raczej wątpliwym sukcesem.

   @rybsonk: Słowa Morawieckiego mają przynajmniej jakąś szansę sprowokować część nieoślepionych ideologicznie ludzi do przeprowadzenia researchu w temacie.

  •  

   Bo wcześniej sformułowanie "polish death camps" pojawiało się kilka razy w roku

   @rybsonk: No i co kłamiesz? Ponad 100 razy w roku. I nie próbuj nawet argumentu "no true Scotsman", że jak jakaś gazeta tak napisała, to znaczy, że to nie prawdziwe medium i się nie liczy.

   @Emes91: moment, to ty teraz redefiniujesz moje słowa i stosujesz "no true Scotsman" :D to jest dopiero hipokryzja. Napisałem, że pojawiały się w jakimś większym medium a to dość łatwa do zdefiniowania kategoria. Proszę teraz o przykłady 100 razy w roku z mediów bardziej poczytnych niż blogi.

  •  

   @rybsonk: https://archive.is/20120804162507/www.msz.gov.pl/Interwencje,6509.html - stare archiwum z 2012, nie chce mi się szukać aktualnego. Nie ma tam żadnego blogu. Bez trudu można policzyć wiele "większych mediów". Nie zaklinaj rzeczywistości.

  •  

   Bez trudu można policzyć wiele "większych mediów". Nie zaklinaj rzeczywistości.

   @Emes91: wiele czy ponad 100? Nie zaklinaj rzeczywistości.

  •  

   Tym, że od lat sytuacja jest coraz gorsza, a kłamstwa na nasz temat - coraz bardziej bezczelne. Jestem przekonany, że w latach 90. Niemcy nie odważyliby się jeszcze zrobić serialu w stylu "Nasze matki, nasi ojcowie".

   @Emes91: masz jakąś rodzinę albo znajomych w Niemczech? Jeśli tak, to może zapytaj ich jak wygląda sytuacja bo chyba cierpisz na silny syndrom oblężonej twierdzy.

  •  

   @rybsonk: Jeżeli robi Ci różnicę, czy jest 99, czy 100, to sobie licz. Widzę, że chwytasz się brzytwy.

   masz jakąś rodzinę albo znajomych w Niemczech?

   @rybsonk: Tak się składa, że mam, czasami też tam bywam. Pudło.

  •  

   Jeżeli robi Ci różnicę, czy jest 99, czy 100

   @Emes91: jest 9 razy, więc jeśli ty zaokrąglasz 9 do 100 to gratuluję matematyki.

   Tak się składa, że mam, czasami też tam bywam. Pudło.

   @Emes91: może za rzadko rozmawiacie, albo za mało czytasz gdy jesteś na miejscu. Znajomość języka też się przydaje, polecam.

  •  

   jest 9 razy, więc jeśli ty zaokrąglasz 9 do 100 to gratuluję matematyki.

   @rybsonk: To jestem bardzo ciekawy, co pasuje do Twojej arbitralnej definicji "większego medium", którą sobie stworzyłeś na potrzeby tej dyskusji.

   może za rzadko rozmawiacie, albo za mało czytasz gdy jesteś na miejscu. Znajomość języka też się przydaje, polecam.

   @rybsonk: Po niemiecku umiem całkiem nieźle, zdawałem nawet rozszerzenie na maturze. Skończ już z tymi żałosnymi ad personam, bo dotychczas potrafiłeś jeszcze prowadzić dyskusję na jakimś poziomie.

  •  

   @rybsonk: Jeszcze na dobitkę dla Ciebie:

   https://wiadomosci.wp.pl/zarzucaja-izraelskiemu-dziennikarzowi-klamstwo-bergman-odpowiada-6222354852009601a

   "Jeszcze w Europie matka przysięgała, że nigdy nie powie nic po polsku. I dotrzymała tej obietnicy. Chciała mówić po niemiecku, ale po polsku? Absolutnie nie" – pisze dziennikarz

   Jedna rzecz, była dla nas oczywista: "Polacy byli gorsi od nazistów" – stwierdził.

   Jak pisze, w trakcie konferencji krótko podsumował historię swojej rodziny dla publiczności i polskiego premiera, który rzucił mu "puste, mrożące krew w żyłach spojrzenie". Podkreśla, że jego pytanie spotkało się z ogromnym aplauzem. "Gdy skończyłem, wszyscy bili brawo.Później zwrócili się do mnie starsi urzędnicy niemieccy z różnych organizacji rządowych. Podziękowali mi za powiedzenie tego, czego oni nie mogą powiedzieć" – pisze.

   Na pytanie, czy Bergman będzie karany za powiedzenie, że Polacy wydali jego rodzinę Niemcom, szef rządu odpowiedział: "Oczywiście nie będzie to karane, jeżeli ktoś powie, że byli polscy sprawcy, tak jak byli żydowscy sprawcy, rosyjscy sprawcy, ukraińscy sprawcy, nie tylko niemieccy".

   "Moje oczy były wypełnione łzami bólu i wściekłości. Cieszyłem się, że przynajmniej pomogłem w odkryciu jego "prawdziwych kolorów" za pomocą mojego pytania" - komentuje odpowiedź Morawieckiego Bergman.

   To są wypowiedzi z OSTATNICH dni. Publiczna osoba publicznie mówi, że Polacy byli gorsi od nazistów i że jest wściekły, że Morawiecki ośmielił się powiedzieć, że byli żydowscy sprawcy, tak samo jak byli sprawcy polscy, rosyjscy i ukraińscy. I że stare naziole z niemieckich urzędów mu dziękują za to, co robi. I co, jakaś reakcja? Jakaś krytyka? Nie - to Polska jest tym złym.

   Zatem powiedz mi, że nie ma żadnej antypolskiej polityki historycznej, że nie ma niemiecko-izraelskiej sztamy przeciwko Polsce i że to wszystko to wina PiS-u i Morawieckiego, żebym mógł roześmiać Ci się w twarz.

   pokaż spoiler I dorzuć coś jeszcze o "oblężonej twierdzy", widzę że macie w nerłopie nowe słówko-wytrych

  •  

   To są wypowiedzi z OSTATNICH dni.

   @Emes91: to jest jedna wypowiedź izraelskiego dziennikarza, który swoją drogą prawdopodobnie wymyślił tę historię, bo kilka lat temu zupełnie inaczej przedstawiał historię swojej rodziny. I fakt, że została podłapana przez media jest winą właśnie Morawieckiego który palnął w najgorszy możliwy sposób w aktualnych realiach.

   jakaś reakcja? Jakaś krytyka? Nie - to Polska jest tym złym.

   @Emes91: sądzisz, że byłoby tak, gdyby nie głosowanie nad tą ustawą w dzień pamięci o holocauście?

  •  

   I fakt, że została podłapana przez media jest winą właśnie Morawieckiego który palnął w najgorszy możliwy sposób w aktualnych realiach.

   @rybsonk: Odpowiedział w sposób całkowicie racjonalny i sensowny. To że zostało to rozdmuchane przez izraelskich propagandzistów, jest objawem ICH szaleństwa, nie naszego.

   sądzisz, że byłoby tak, gdyby nie głosowanie nad tą ustawą w dzień pamięci o holocauście?

   @rybsonk: Tak. Już Ci wcześniej przedstawiałem, że fałszowanie prawdy historycznej odbywa się po cichu od wielu lat już.

  •  

   Odpowiedział w sposób całkowicie racjonalny i sensowny.

   @Emes91: kolejny raz udowadniasz, że nie rozumiesz dyplomacji.

   To że zostało to rozdmuchane przez izraelskich propagandzistów, jest objawem ICH szaleństwa, nie naszego.

   @Emes91: jasne, że tak. Tylko co z tego? Wniosek jest taki że należy iść z nimi na noże? Przecież to się skończy źle tylko i wyłącznie dla Polski bo nie dysponujemy takim kapitałem ani lobby. Nasze racje trzeba forsować w sposób dyplomatyczny bo inaczej to nie ma szans powodzenia.

   fałszowanie prawdy historycznej odbywa się po cichu od wielu lat już.

   @Emes91: to jakoś słabo to idzie, skoro większość świata wciąż nie wiedziało (do niedawna), że obozy był jednak polskie.

  •  

   jasne, że tak. Tylko co z tego? Wniosek jest taki że należy iść z nimi na noże? Przecież to się skończy źle tylko i wyłącznie dla Polski bo nie dysponujemy takim kapitałem ani lobby. Nasze racje trzeba forsować w sposób dyplomatyczny bo inaczej to nie ma szans powodzenia.

   @rybsonk: A czy wniosek jest taki, że należy siedzieć cicho i zbierać razy, kiedy nas upokarzają i szkalują? W jaki sposób niby forsować "nasze racje"? Zaznaczam po raz kolejny, że to, co było wcześniej, nie działało.

   to jakoś słabo to idzie, skoro większość świata wciąż nie wiedziało (do niedawna), że obozy był jednak polskie.

   @rybsonk: To jest powolny i dyskretny proces. My w tej chwili walczymy o reputację naszych wnuków.

  •  

   Zaznaczam po raz kolejny, że to, co było wcześniej, nie działało.

   @Emes91: działało, to tylko twój pogląd, że nie działało. Można poświęcić więcej środków i czasu na organiczne korygowanie błędów w zagranicznych publikacjach, ale to jedyny rozsądny i skuteczny sposób.

   To jest powolny i dyskretny proces. My w tej chwili walczymy o reputację naszych wnuków.

   @Emes91: no to znakomicie to idzie, skoro teraz jesteśmy w oczach większości świata neonazistowskim państwem antysemitów

  •  

   działało, to tylko twój pogląd, że nie działało.

   @rybsonk: A może "nie działało, to tylko twój pogląd, że działało"? Też tak potrafię. Już Ci odpowiadałem na pytanie, czemu uważam, że nie działało.

   no to znakomicie to idzie, skoro teraz jesteśmy w oczach większości świata neonazistowskim państwem antysemitów

   @rybsonk: Nagłówki gazet kontrolowanych przez żydowskie lobby nie są wiarygodnym odwzorowaniem rzeczywistości.

   Prawdę należy mówić odważnie, śmiało i z podniesionym czołem. I, co najważniejsze - nigdy się z niej nie wycofywać o krok. I mam szczerą nadzieję, że rząd się nie wycofa, mimo potwornych nacisków zewnętrznych (ze strony izraelskich propagandzistów i lobbystów) i wewnętrznych (ze strony pożytecznych idiotów).

  •  

   Nagłówki gazet kontrolowanych przez żydowskie lobby nie są wiarygodnym odwzorowaniem rzeczywistości.

   @Emes91: a które nie są kontrolowane przez żydowskie lobby?

   Prawdę należy mówić odważnie, śmiało i z podniesionym czołem. I, co najważniejsze - nigdy się z niej nie wycofywać o krok. I mam szczerą nadzieję, że rząd się nie wycofa, mimo potwornych nacisków zewnętrznych (ze strony izraelskich propagandzistów i lobbystów) i wewnętrznych (ze strony pożytecznych idiotów).

   @Emes91: forsowanie tej ustawy, to tak jakbyś powiesił sobie w domu tabliczkę z napisem "zakaz oskarżania gospodarzy o kradzież". To nie tworzy zbyt dobrej atmosfery wśród odwiedzających, nawet jeśli gospodarze nigdy nikomu niczego nie ukradli.

   I oczywiście, prawdę należy mówić odważnie, ale niekoniecznie wiąże się to z celowym prowokowaniem konkurentów na arenie międzynarodowej. Bo tu nie chodzi o historię tylko o politykę, mimo że tobie wydaje się inaczej.

  •  

   forsowanie tej ustawy, to tak jakbyś powiesił sobie w domu tabliczkę z napisem "zakaz oskarżania gospodarzy o kradzież".

   @rybsonk: Bardziej "zakaz fałszywego oskarżania gospodarzy o kradzież". I w sytuacji, gdy takie oskarżenia się pojawiały i były problemem - tak, to ma sens.

   Bo tu nie chodzi o historię tylko o politykę, mimo że tobie wydaje się inaczej.

   @rybsonk: Polityki się nie robi z głową w podłodze i udając, że deszcz pada, kiedy Cię opluwają.

  •  

   I w sytuacji, gdy takie oskarżenia się pojawiały i były problemem - tak, to ma sens.

   @Emes91: no a to nic nie zmieni, jedynie nasili podejrzenia że coś jest na rzeczy. Tak działa ludzka psychika, jak powiesisz przy wejściu do samolotu tabliczkę, że ten samolot nigdy jeszcze nie miał wypadku to ludzie zaczną myśleć o potencjalnej katastrofie.

   +: Andreth
  •  

   Polityki się nie robi z głową w podłodze i udając, że deszcz pada, kiedy Cię opluwają.

   @Emes91: świat nie jest zero-jedynkowy

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  No hej! Jeszcze raz jestem wam wszystkim niezmiernie wdzięczny za tak duże zainteresowanie moimi pixelami!
  Dzisiaj za sugestią @waginator przygotowałem słynną scenę z komisją weryfikacyjną z Psów. Jak coś to odsyłam tu https://www.youtube.com/watch?v=5QjOL5bYEjA
  Zapraszam też pod mój tag #pixelemirka
  i miłego dnia życzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #tworczoscwlasna #pixelart #grafika #chlopakinieplaczo
  pokaż całość

  odpowiedzi (58)

 • avatar

  Kurwa, idzie madka z gówniakami nad wodę, ojciec ma wyjebane. Na miejscu znaki, że nie można w tym miejscu pływać, że teren niestrzeżony, a w ogóle to nawet na plaży strzeżonej był zakaz kąpieli. Co robi madka Polka? Wyjebane, przecież nie po to jechała nad morze, by teraz nie pływać. Gówniaki toną i co robi madka?

  - Zawiadomienie to dotyczy narażenia na bezpośrednie ryzyko utraty zdrowia i życia, a w konsekwencji nieumyślne spowodowanie śmierci dzieci przez osoby, które pełniły dyżur ratowniczy w tym momencie na tym kąpielisku - powiedział adwokat Paweł Zacharzewski.

  To jest kurwa kpina. Wpierdalaj się na miejsce, gdzie nie można pływać, gdzie nawet pogoda na to nie pozwala, gdzie ratownicy nie mają obowiązku nikogo pilnować i jeszcze zwalaj na nich winę za swoje niedojebanie. Chciałbym, żeby sędzia, po zapoznaniu się z materiałem, zlecił zbadanie tej sprawy prokuraturze i skupienie się na winie madki w całej tej sprawie. Mimo to, już i tak szkoda mi tych ratowników, że są wpierdalani w takie szambo, zamiast spokojnie skończyć sezon.

  Dziwicie się, że w Chinach znieczulica, to patrzcie tutaj. Ratownicy przeprowadzili akcję na nieswoim terenie i jeszcze kurwa chce ich się wjebać w popełnienie przestępstwa...

  #bekazpodludzi #madki #logikarozowychpaskow #gownowpis #boldupy #ratownictwo #zalesie
  pokaż całość

  odpowiedzi (27)

 • avatar

  #humorobrazkowy #heheszki #kiedystobylo
  Zaledwie pół roku temu (╥﹏╥)

  odpowiedzi (24)