Wpis z mikrobloga

Dziś upadł mi xiaomi redmi note 4 (wersja europejska 3/32) na drogę i pomimo szkła hartowanego wyświetlacz telefonu cały pękł. Nie wiem czy to przez to, że uderzył kantem(nie jestem pewny, ale tam jest największe stłuczenie), gdzie nie było szybki, czy to może przez to, że te szkiełko to jakiś syf...W każdym bądź razie wie ktoś gdzie mogę jak najtańszym kosztem wymienić to szkło w Krakowie? A może lepiej samemu to zrobić? Jak patrzyłem na szybko, to widziałem że xiaomi4you chcę 350zł za wymianę szkła, co jest ceną dla mnie nie do przyjęcia - wolałbym dołożyć i kupić nowy telefon chociażby z chin. Na allegro widziałem szkiełka do rn4 za ~100zł, ale nie wiem czy oryginalne i nie wymieniałem szkieł wcześniej, warto samemu się podjąć takiego działania?

  • 20
@Szuwax: No tak, ale nie jestem pewny co do tego, czy uderzył rzeczywiście kantem...
Zastanawia mnie, czy jakby spadł tak "na płasko" wyświetlaczem, to czy by te szkło zamortyzowało upadek.
Co do micenter, to byłem na tej stronie, ale nie było żadnego cennika z góry ustalonego, zaraz wyślę do nich formularz i się dowiem. Mam nadzieje, że wyjdzie z 150zł, bo jak nie to biorę się za to sam
@Discombobulated: tylko uważaj na podróbki ekranów...nadziałem się tak na ekranie do mi 4 i redmi 3 jakiś czas temu.

Na yt z pewnoscia masz mase filmikow co i jak...jest to bardzo łatwe. pamietaj ze ekrany sa klejone wiec ten pierwszy musisz wpierw odkleic/wyrwać
@Discombobulated: nie szkła, kompletnego ekranu z ramką. Samego szkła się nie wymienia, nigdy nie osiągniesz dobrego spasowania.
Dla kogoś kto robi to nie po raz pierwszy to 20-30 minut roboty.
Taka cena uczciwa mi się wydaje, chociaż trochę strzeliłem.
@WatchYourBack: Sorry, trochę nazewnictwa nie ogarniam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli udałoby mi się kupić ekran za ~100zł i za zrobienie tego gdzieś zapłaciłbym 50zł to byłbym usatysfakcjonowany końcowa ceną. Gdzie mogę z takim czymś iść? Bo w takim typowym serwisie pokroju xiaomi4you, gdzie za wymianę ekranu i jego montaż chcą 350zł, to trochę wychodzi nieopłacalnie, bo sam mogę z allegro kupić ekran za ~100zł i tak
@Discombobulated: wiem XD ale za to gwarancja jakości. Nie no, informuję tylko jak nie znajdziesz nic satysfakcjonującego to śmiało pisz. Chociaż podejrzewam, że wymiana samego wyświetlacza to serwisy raczej wezmą koło stówki :/. Co do wyświetlaczy to polecam od mobidoktor, krzymark bo w miarę sprawdzone są. Ewentualnie może rozjerzyj się po allegro, czy ktoś nie sprzedają z ramką to wtedy tylko sobie poprzekładasz części i niczego nie będziesz musiał kleić :D
@Discombobulated: Nie. Dragon-tt to sprawdzona opcja

Jest duża szansa , że trafisz na allegro panel z oryginalnym LCD ( choć bez kontroli jakości) jednak dotyk to zupełnie inna sprawa. Zawsze jest oemowy. W zamiennikach bardzo często nie działa podświetlenie klawiszy a sensor pomiaru oświetlenia jest kiepski