Wpis z mikrobloga

Dobra mirki teraz ja proszę o poradę :)
DG mam zarejstrowana w miescie powiatowym "B" obok większego miasta powiatowego "A". Do niedawna byłem zameldowany w mieście B i DG też w mieście B, ale i tak podatki szły przez Urząd Skarbowy w mieście A - czemu? No tak po prostu jest, że ten urząd rozlicza miasto obok.
W zeszłym tygodniu przemeldowałem się na stałe do miasta A, bo kupiłem mieszkanie i chce dziecko zapisać do żłobka więc ważne, żeby moje podatki szły na miasto A.

Pytanie brzmi - czy wystarczy, że jestem zameldowany w mieście A (wszak DG to ja we własnej osobie i mój osobisty nip) czy muszę też zmieniać adres siedziby DG dla pewności?

Nie chcę stracić żłobka dla dziecka jakby się okazało, że stracę punkty za niepłacenie podatków w tym mieście xD

#dzialalnoscgospodarcza #wlasnafirma #podatki #pytanie
  • 6
@Harmonijka: Od zeszłego roku (nie pamiętam dokładnej daty) nie ma różnicy gdzie masz siedzibę firmy. Liczy się Twój meldunek. Np. Meldunek podlega pod w-wa praga, a główną siedzibę firmy masz w gdańsku - i tak rozliczasz się w w w-wa praga
@Arytmetyk: Mam US z miasta A. W sumie całe miasto B (miasto gminne i powiatowe) jest rozliczane przez US z miasta A. Tylko teraz to dziwne, bo jakoś miasto B musi finansować chodniki i inne gadżety, wiec US z miasta A po prostu chyba pelni role ksiegowej, a kasa wraca do miasta B.