Wpis z mikrobloga

Mam problem z głośnością mikrofonu, bardzo cicho nagrywa dźwięk. W alsamixer zmienione ustawienia na max ale nie robi to wielkiej różnicy. Sprawdzone na dwóch mikrofonach. Odpaliłem tą Siri dla biedaków i nie słyszy mnie bo jest za cicho a jak ustawię niższą amplitudę to słyszy coś ale nie rozumie ;/ Wołam autora projektu @zan
#raspberrypi #siridlabiedakow #smarthome
  • 11
@Stefaniak91: Dziwne, ja tak miałem na samym początku jak czekałem na mikrofon i testowałem nagrywając dziadowskim mikrofonem wymontowanym ze starego boomboxa. Obadaj na PC czy też mikrofony będą tak słabo nagrywać. Z Sarą praktycznie nic nie robiłem od czasu ostatniego posta, więc jest też możliwość, że w nowym Raspbianie coś się pozmieniało w konfiguracji dźwięku
@zan: na kompie wydaje się lepiej chodzić ten mikrofon ale nie mam pewności, spróbuje jeszcze dzisiaj pokombinować. Wczoraj wrzuciłem sobie jeszcze ten alsamixer gui i tam wszystko pokazuje ok ustawione. Dorabiałeś może jakieś skrypty do Sary? O czym najlepiej poczytać żeby dorobić skrypt Sara-Domoticz jeśli jestem zielony w pythonie? ;D
@Stefaniak91: Do samej Sary nie dorabiałem nic (z tego co pamiętam) oprócz wyliczenia aktualnego portfolio BTC. Domoticz ma dosyć proste API do którego curlem możesz wysyłać np. żądanie zmiany statusu dla włącznika światła (idx to id sensora): https://www.domoticz.com/wiki/Domoticz_API/JSON_URL%27s#Turn_a_light.2Fswitch_on lub jakiejkolwiek aktualizacji statusu innego sensora.

Sterowanie głosem w Domoticzu mam na liście to-do ale czasu brak na to niestety :(
@uysy: obczaiłem jedynie, że samsungi można sterować requestami, dodatkowo jakieś skrypty z pythona są ale też chyba do samsunga, jak ktoś ma kodi do tv podłączone to pewnie to najłatwiej zrobić