Wpis z mikrobloga

Mirki, co polecacie na stół grzewczy #drukarki3d aby demontaż wydruku był wygodny? Mam #aneta8 i póki co jeszcze standardowo naklejoną taśmę, ale chcę ją już zmienić. Zastanawiam się czy dalej iść w taśmę (malarską?) czy może dokupić szkło na stół grzewczy? Tylko do szkła są chyba zawsze potrzebne jeszcze jakieś spraye? Co polecacie?

  • 14
@NocnyMarek: niebieska taśma, tanio prosto, nie musisz kleić na całość jak chcesz wydrukować coś małego, nie musisz wymieniać całego stołu, jak zadrzesz jeden pasek.
Btw niebieska TESA 4435 jest ok, a blue delfin - do kitu.
@NocnyMarek: Ja drukuję na anecie na szkle + klej szkolny w sztyfcie. Zero problemów i łatwa eksploatacja. Przecierasz szybę raz klejem a potem po wydruku tylko w miejscach gdzie był poprzedni wydruk, zajmuje to 3 sekundy i kosztuje grosze (klej za 2zł mam już drugi miesiąc i może 20% wyszło). Raz na 2 tygodnie zdejmuję szybę i myję wodą z mydłem. Drukuję PLA i grzeję stół do 50st. nic się nigdy
@NocnyMarek: Generalnie z elementami o małej powierzchni przylegania nie ma żadnego problemu, odchodzą ręką od stołu. Natomiast elementy o dużej powierzchni przylegania, tak powiedzmy od 1/10 powierzchni stołu schodzą bardzo ciężko ręcznie. W takim wypadku używam naostrzonej szpachelki (zwykłej z obi) i śrubokręta na zimnym już stole. Szpachelkę przykładam do krawędzi elementu i pukam w nią lekko śrubokrętem - zwykle element odchodzi za pierwszym razem bez śladów.
@NocnyMarek: Jeśli chcesz faktycznie by wydruk się trzymał stołu to popatrz za nakładkami typu BuildTak. Sprawiłem sobie ostatnio taką. Wydruk na mniej-więcej 1/3 powierzchni stołu i mało mi oczy nie wyskoczyły przy próbie oderwania tego. Trzeba się było ratować metalowymi szpachelkami.
@NocnyMarek: Ja osobiście uwielbiam Dimafix. Szkło + dimafix (najlepiej w sztyfcie, bo spray syfi jak pryskasz w drukarce (okleja wałki, łożyska itp.) - a sztyft jest dosyć wydajny). Smarujesz, rozgrzewasz stół, drukujesz. Po wydruku jak temp. spadnie do ok 50st wydruk zaczyna sam odskakiwać (przy ok 80-90st na stole możesz za wydruk śmiało podnieść całą drukarkę). Zmywa się wodą bez problemu.
Fakt, że cena na początku trochę poraża za ten sztyft,
@NocnyMarek: Ja drukuję na szkle. Przed wydrukiem przecieram szkło kawałkiem ręcznika papierowego nasączonego spirytusem z wodą (proporcje około 1:1). Jeszcze nigdy wydruk mi się nie odkleił, jego spód jest gładki, a stół zawsze czysty.
Przy ciepłym stole ciężko odkleić wydruk, ale wystarczy spryskać miejsca styku stołu i wydruku tym samym roztworem, którym przecieram przed wydrukiem i samo odchodzi.

Jest to najlepszy i najtańszy sposób.

Najlepiej spisuje się u mnie spirytus firmy
Kucici - @NocnyMarek: Ja drukuję na szkle. Przed wydrukiem przecieram szkło kawałkiem...

źródło: comment_wW8rWVeOZJvbmAYNjhULjAlhl10iCgo3.jpg

Pobierz
@NocnyMarek: ja jestem fanem szkła + buildtak na paście silikonowej. Zero problemów. Wystarczy raz na 10 wydruków przetrzeć spirytusem/izopropanolem z wodą. Ale to i tak tylko jak paluchami zatłuścisz. Minusem cena i trzeba uważać bo jak wjedziesz w niego głowicą albo spróbujesz drukować coś z TPU to do wymiany.