Wpis z mikrobloga

@alex-fortune: Przecież Peterson tu tylko sie dzieli spostrzeżeniami i zauważa pewne zależności.

TL;DR - Nie ma żadnej religii Abrahamowej, która nie byłaby opresyjna wobec kobiet.


A dobra tyle w temacie. Wole posprzątać pokój niż gadać teraz z trollem.
Ale zanim pójde. Odpowiedz sobie na pytania.
Jak dobrze znasz chrześcijaństwo?
Skąd masz tą wiedze o chrześcijaństwie?
Jesteś pewny, że to prawda?
Elo.
Jak dobrze znasz chrześcijaństwo?

Skąd masz tą wiedze o chrześcijaństwie?

Jesteś pewny, że to prawda?


@SirSherwood:
Wychowalem się w kraju katolickim, uczęszczałem na religię całą młodość, lubię rozmawiać o religii. Wiedzę czerpię z miksu rozmowy z ludźmi, czytania starego/nowego testamentu kiedy np chcę sprawdzić czy coś faktycznie tam jest/nie jest. Ekspert ze mnie żaden, ale poglądy w oparciu o to czego się dowiedziałem mam ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Primusek: Przecież sam to mówi, że sie nad tym zastanawia. Po prostu sie dzieli z innymi spostrzeżeniami, dość trafnymi jeśli spytasz mnie. Wyśmiewanie za spostrzeżenia jest dość słabe.
Wywiadów z Petersonem nie przeglądem prawie, jedynie z Cathy i z H3H3 dwa, więc tu nie wiem, na ile można Petersona brać poważnie, więc tu @alex-fortune może mieć racje. Może, a może nie. Nie wiem, bo jak pisałem, nie słuchałem zbytnio wywiadów z
@alex-fortune: O prosze, tak samo jak ja, tylo jeszcze miałem rodziców katolików. Tylko popatrz, całą tą wiedze moge wyrzucić do kosza po tym jak poszedłem na rekolekcje czy oaze. Więc jak chcesz stawiać takie tezy, to naprawdę, poczytaj encykliki, poczytaj pismo pożadnie wraz z komentarzami. Poczytaj różne dzieła teologiczne. Pójdź na rekolekcje, a zobaczysz w jakim kłamstwie żyłeś. I to nie jest żaden przytyk ani nic takiego.
@SirSherwood: IMO Peterson powziął ciekawą drogę - stawia liczby ( bardzo fajnie ), ale nie dopowiada niczego na ich temat licząc na kontemplację ze strony słuchacza. I tu pies pogrzebany, bo słuchacz bez odpowiedniego treningu nie jest w stanie odróżnić ziarna od plew i nie jest w stanie dojść do sensownych wniosków bo brak mu danych. Więc co robią ludzie? Ano dorabiają sobie historie pasujące pod dane i ich własny bias
a co, jeżeli Peterson się myli i kobiety prowokacyjnie testują mężczyzn nie dla celu, tylko dlatego, że są po prostu #!$%@?ące? ;)