Wpis z mikrobloga

Znacie jakiś przepis na domowy szampon do włosów, taki który wytrzyma chociaż kilka tygodni w zamkniętym pojemniku?
Coś, czego nie trzeba produkować od nowa co kilka dni. Do włosów normalnych, ze skłonnościami do przesuszeń na końcach.
Dodatkowo chciałabym kupić jakiś balsam o możliwie najbardziej naturalnym składzie (ale raczej nie Altera, bo imo kosmetyki są strasznie słabe) - polecicie coś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kosmetyki #uroda #kosmetykinaturalne
  • 27
@kotandrzeja: co lepiej kupić, szampon? Skoro pastę i antyperspirant robię sobie sama, to i szampon mogę, butelkę mam :P A za naturalny pewnie zapłaciłabym jak za zboże, więc średnio mi się kalkuluje.
@matra: teraz juz w wielu - we Wrocławiu przy dworcu jest Lila Róż i ja tam kupuję eco laboratorie właśnie, albo w internetach na triny.pl (tylko oni to nazywają EO LABORATORIE xD). Z przepisów to nic nie mam, ale jakbyś chciała poeksperymentować to gorąco polecam mycie mąką żytnią :3
@matra: w niektórych rossmannach mają niezły wybór petal fresh i one są spoko składowo i takie średnio - mocne. Ale lepszych marek tam nie znajdziesz, bo nawet osławiona alterra jeśli chodzi o szampony no to mocne szampony są.
@StaryZdzich: a to #!$%@?. Ja bym przez sklep zamawiała, bo niekomfortowo mi łazić po rossmanie z podnieconym psem, a tu się okazuje że byłaby dupa, bo pominęłabym coś, co mogłabym kupić ( ͡° ʖ̯ ͡°)