Wpis z mikrobloga

Uważam, że przydałyby się u nas nowe przepisy w sprawie parkowania, bo aktualne już nie przystają do naszych czasów, a w szczególności do liczby miejsc parkingowych i pojazdów. Ode mnie propozycje:

- Po pierwsze rozsądny rozmiar miejsc parkingowych, bo niektóre są za ciasne nawet dla samochodów z segmentu C i białe wyraźne linie, a nie czerwona lub szara kostka...
- Jak parkujesz na dwóch miejscach, płać za dwa w miejscach, gdzie pobierane są opłaty,
- Mandat tak ze 200-300 zł za parkowanie w na dwóch jasno wyznaczonych miejscach - nie dotyczy opadów śniegu, kiedy linii nie widać. Zaraz powiecie, że czasami nie da się inaczej stanąć. OK, ale jak zaczną takie przepisy być egzekwowane, to zaraz się sytuacja poprawi, zaraz się wszyscy nauczą parkować, normalnie magia będzie.

W sumie to tyle na początek, ale od razu by się sytuacja poprawiła XD

#prawojazdy #samochody #motoryzacja #prawo #policja
Pobierz pogop - Uważam, że przydałyby się u nas nowe przepisy w sprawie parkowania, bo aktual...
źródło: comment_Qrvc7EQswIUdY4lC7vEsBTC0Z21dVAb5.jpg
  • 18
rozsądny rozmiar miejsc parkingowych


@pogop: a może lepiej rozsądny rozmiar samochodów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ostatnio jest jakiś wysyp suvów lub innych pojazdów o wielkich gabarytach, a i tak jeździ nimi najczęściej jedna osoba
bez sensu trochę ;)
Najgorsze są te miejsca wyliczone na auto. Na auto bez otwartych #!$%@? drzwi xD


@Papasanbaba: Właśnie dlatego zacząłbym od standaryzacji miejsc parkingowych. Trzeba by było to zrobić mądrze, szeroko skonsultować, przewidzieć trendy itd.
@iEarth: co do tego obrazka, swoją drogą niezbyt mądrego, to jeśli kupujesz sobie wielkiego #!$%@?, to licz się z tym, że nie wszędzie zaparkujesz.
@epi: większość europejskich suwów i tak ma dość standardowe wymiary. Przykładowo najowsza honda crv ma 1854 mm szerokości, to tylko o 2 cm więcej niż najnowszy passat.
@SpalaczBenzyny: Problem jest tym większy, im mniejsze jest miasto, w warszawce w każdy rozumie, że inaczej się nie da i kultura musi być, ale u mnie w Pile bywa bardzo różnie. Jest też pewien typ kierowców, którzy zawsze i wszędzie mają w dupie.
Ten ktoś sobie odjedzie i to nasze auto zostaje źle zaparkowane. :D


@iEarth: bno nie wiem, ja jak mam do wyboru stanąć obok źle zaparkowanego, a nawet dwóch, to i tak stanę miedzy liniami, nawet jeśli miałby się tam zmieścić jeszcze jeden samochód.
@iEarth: bno nie wiem, ja jak mam do wyboru stanąć obok źle zaparkowanego, a nawet dwóch, to i tak stanę miedzy liniami, nawet jeśli miałby się tam zmieścić jeszcze jeden samochód.


@pogop: Dokładnie. Tamci odjadą i ktoś będzie mnie miał za debila. #!$%@?ę taką robotę xD
W ramach konsultacji miedzymirkowych mam kolejny postulat, żeby przepisy obowiązywały wyłącznie na wystandaryzowanych parkingach. Wydaje się, że w tej kwestii aktualnie obowiązujące wymiary (od 1 stycznia 2018) są nawet spoko:

W myśl obecnie obowiązujących przepisów, miejsce postojowe powinno mieć długość 5 m i szerokość, co najmniej 2,3 m. Miejsce postojowe dla samochodu osoby niepełnosprawnej powinno mieć co najmniej 3,6 m szerokości oraz co najmniej 5 m długości.

Z kolei, miejsca parkingowe zlokalizowane