Wpis z mikrobloga

Niesłusznie skazany za gwałt i morderstwo Tomasz Komenda po 18 latach nareszcie wychodzi z więzienia,sprawę nagłośnił TVN w reportażu programu "Superwizjer"

Osobiście mam nadzieje że wszyscy sędziowie,policjanci,prokuratorzy którzy badali sprawę,za swoje błędy,uchybienia i zwykłe partactwo zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej,aż ciężko sobie wyobrazić co mógł czuć człowiek który przez 18 lat niewinnie siedział razem z najgorszymi mendami i kreaturami.

#polska #sadownictwo #neuropa #4konserwy
Pobierz Kielek96 - Niesłusznie skazany za gwałt i morderstwo Tomasz Komenda po 18 latach nare...
źródło: comment_I7VjnUka4BMqssDtutN7QAPFYGyHBTLY.jpg
  • 23
Osobiście mam nadzieje że wszyscy sędziowie,policjanci,prokuratorzy którzy badali sprawę,za swoje błędy,uchybienia i zwykłe partactwo zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej,aż ciężko sobie wyobrazić co mógł czuć człowiek który przez 18 lat niewinnie siedział razem z najgorszymi mendami i kreaturami.


@Kielek96: Niestety, przy ocenie dowodów można się pomylić. Karać za to oznaczałoby, że nikt nie będzie chciał wydawać wyroku skazujących. Bo czemu sędzia ma wziąć odpowiedzialność za to, że biegły jednoznacznie zidentyfikował DNA
@GordonLameman3: No oczywiście,dlatego powinno się wszcząć postępowanie dyscyplinarne i karne wobec sędziego które by wyjaśniło czy w takim przypadku wina leży po stronie sędziego czy biegłego,powinno się również sprawdzić czy sędzia podjął wszystkie niezbędne działania które pozwoliłby mu wydać sprawiedliwy osąd,innymi słowy czy nie był opieszały i niczego nie zaniedbał.

Sędziowie to nie jest nadzwyczajna kasta i musi ponosić odpowiedzialność za swoje czyny oraz pomyłki,to tyczy się również biegłych,prokuratorów i policjantów.
Sędziowie to nie nadzwyczajna kasta i musi ponosić odpowiedzialność za swoje czyny oraz pomyłki,to tyczy się również biegłych,prokuratorów i policjantów.


@Kielek96: Ja uważam, że nie powinni ponosić odpowiedzialności karnej, o ile to nie są uchybienia umyślne, albo rażące.

Każdy człowiek się myli. Dlatego państwo winno brać za to odpowiedzialność, ale nie karać karnie, jeśli to jest nieumyślne i nie ma charakteru rażącego.

Za błędy nieumyślne kara powinna polegać na braku możliwości
@Kielek96:

Osobiście mam nadzieje że wszyscy sędziowie,policjanci,prokuratorzy którzy badali sprawę,za swoje błędy,uchybienia i zwykłe partactwo zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej,aż ciężko sobie wyobrazić co mógł czuć człowiek który przez 18 lat niewinnie siedział razem z najgorszymi mendami i kreaturami.


Niestety, błędy się zdarzają... Spytałem kiedyś znajomego sędziego, czy skazał kiedyś kogoś niewinnego- powiedział, że biorąc pod uwagę staż pracy jest to bardzo możliwe... W tej akurat sprawie, z tego co czytałem
@GordonLameman3: Za błędy nieumyślne które wsadziły niewinnego człowieka na wiele lat do wiezienia,zniszczyło mu psychikę,jego dobre imię,życie prywatne,biznes wszystko inne,to minimalna sprawiedliwa kara to jest wydalenie z zawodu.

Sorry ale każdy człowiek który ma ogromną władze(a taką z pewnością ma sędzia) musi ponosić odpowiedzialność za swoje działania,on nie może się mylić bo jego pomyłka może zabić człowieka,no chyba że biegły wprowadził go w błąd,wtedy odpowiedzialność spoczywa na tym biegłym.
@wasted:

Niestety, błędy się zdarzają... Spytałem kiedyś znajomego sędziego, czy skazał kiedyś kogoś niewinnego- powiedział, że biorąc pod uwagę staż pracy jest to bardzo możliwe... W tej akurat sprawie, z tego co czytałem (nie wczytywałem się zbytnio) było fałszowanie dowodów- odpowiedzialni za to oczywiście powinni beknąć, ale wstrzymałbym się z inkwizycją na "wszystkich"...


Zgoda,ale jak już wspomniałem wcześniej sędzia z powodu błędów biegłego,śledczych czy też błędów prokuratury może wydać zły osąd,wówczas
Za błędy nieumyślne które wsadziły niewinnego człowieka na wiele lat do wiezienia,zniszczyło mu psychikę,jego dobre imię,życie prywatne,biznes wszystko inne,to minimalna sprawiedliwa kara to jest wydalenie z zawodu.


@Kielek96: Absolutnie się nie zgadzam. To był błąd nieumyślny - tragiczny w skutkach, ale takie jest ryzyko działania wymiaru sprawiedliwości. I to ryzyko musi na siebie brać państwo, a nie obywatel-sędzia.

Sorry ale każdy człowiek który ma ogromną władze(a taką z pewnością ma sędzia)
wszyscy sędziowie,policjanci,prokuratorzy którzy badali sprawę,za swoje błędy,uchybienia i zwykłe partactwo zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej,


@Kielek96: wstawaj, zesrałeś się
@GordonLameman3:

Sędzia nie ma ogromnej władzy. Sędzia musi dołożyć należytej staranności. Tak wiem, jego pomyłki mogą być dotkliwe, ale jeśli nie są umyślne to nie powodu do surowych kar.


Oczywiście że ma,bowiem to on decyduje czy wsadza człowieka na 5 czy na 25 lat do pierdla.

O wysokości i surowości kary dla takiego sędziego powinien decydować inny sędzia z sądu dyscyplinarnego,ale jedno jest pewne,sędzia musi się obawiać konsekwencji swoich błędów,tak samo