Wpis z mikrobloga

#niebezpiecznik #mbank @ZespoIMbanku

W nawiązaniu do tego wpisu mBank odrzucił reklamację.

Celem uzupełnienia: reklamację złożyły dwie osoby, ja złożyłem z powodu zablokowania całego firmowego rachunku bankowego, do którego ma dostęp troje użytkowników z powodu wykrycia niesprecyzowanego zagrożenia na koncie jednego z nich.

Bezsensowność blokady jest podwójna a oba punkty się wykluczają:
1) blokowany jest dostęp do rachunku użytkownikom, u których nie stwierdzono żadnych podejrzanych działań
2) blokowany jest dostęp tylko do jednego rachunku podczas gdy swobodnie można korzystać z pozostałych rachunków !!!

Przy odrzucaniu reklamacji mBank powołał się na art 36 ust. 2 regulaminu, który brzmi:

Użytkownik Rachunku zobowiązany jest do należytego zabezpieczenia narzędzi i urządzeń, z których korzysta w celu uzyskania dostępu do Rachunku, w szczególności poprzez:

2) zainstalowanie na urządzeniu legalnego oprogramowania systemowego antywirusowego i zabezpieczającego przed internetowymi robakami oraz oprogramowania antyspamowego,


Tak więc informuję, że 100% oprogramowania na moim komputerze jest legalne, posiadam aktywny i aktualny program antywirusowy. Do tego mBank nie stwierdził żadnych podejrzanych działań wychodzących z mojego komputera a mimo to zablokował m. in. mi dostęp do rachunku firmowego i sparaliżował działanie firmy.

Drogi @ZespoIMbanku, zanim cokolwiek napiszecie proszę aby odpowiedź nie gwałciła logiki.
  • 5