Wpis z mikrobloga

Niedługo przeprowadzka i w końcu mam mieć własny "pokój komputerowy".
Mam taką koncepcję żeby zrobić sobie tam biurko w kształcie litery "L", które będzie jako nogi wykorzystywało drewniane kozły. Planuję praktycznie całość ogarnąć samemu, i tu pojawiają się pytania.
Taniej będzie zrobić to samemu czy kupić gotowca?
Wiadomo, jak zrobię sam, to będzie na pewno dokładnie (a przynajmniej blisko ideału) takie jakie chcę, jednak nie wiem jak wyjdzie z ceną końcową. Da radę coś takiego zrobić "za grosze"? Nie zależy mi na estetyce więc nawet płyta wiórowa by się nadała na blat. Kompletnie nie orientuje się gdzie najtaniej kupię blat/płytę.
Jeśli kupić gotowca, to gdzie namierzyć takie coś po taniości? Gotowiec wtedy niekoniecznie musi być "L".

O ile coś to pomoże, to z wymiarów mogę podać póki co tylko te "głównego blatu" czyli 200cm x 75cm x 2-3cm, choć i to jest troszkę na oko, ponieważ pokój ten robi jako graciarnia na czas remontu i niezbyt mam dostęp do całej jego powierzchni.

#diy #zrobtosam #meble chyba #budownictwo
  • 14
@Jotu: takie biurko na kozłach będzie się bardzo chybotać. Przerabiałem również temat biurek z płyt wiórowych na 4 nogach i też się chybotały. W końcu stanęło na pełnych nogach i plecach do połowy wysokości, wszystko z płyty wiórowej i biurko o blacie 80x140cm można ogarnąć sobie za 120zł z materiałów z Castoramy.
@Zaszczyk: hm... Niestabilne mówisz? U znajomego właśnie pierwszy raz takie coś widziałem i się nie chybotało, może to zasługa tego,że dodatkowo jakoś usztywnił kozły. Co masz dokładnie na myśli przez "pełne nogi"?

@mDick: @darek-jg: tak jak napisałem, płyta wiórowa to nic pewnego, po prostu napisałem, że nie przeszkadzałaby mi.

@ethics: jakie 1000 zł. Ja mam taką biedną, że nawet bloku numerycznego nie dali. :/
@mDick: no zamierzam oczywiście. Nawet mi to przez myśl nie przeszło by ich nie przykręcać. Ogólnie kozły zamierzam najpewniej też lekko zmodyfikować, choćby poprzez dorobienie półki między nogami.
@Zaszczyk: czyli po prostu taki standard, który mi już się znudził. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To swoje planowane możliwe, że też w paru miejscach dokręcę do ściany, ten "boczny" blat będzie właśnie przy ścianie, więc i taką możliwość będę miał, żeby usztywnić konstrukcję.
@Jotu: W zakladzie cięcia płyt mdf byłem światkiem jak koleś zamawiał płytę na drzwi przesuwne - jakieś gigantyczne, typu 1.2m x 3m, to na miejscu skleił sobie 2 płyty w jedną. Może to też jakaś opcja.
Nie napisałeś jakie miasto, czyli warszawa - forplyt.pl w głównym zakładzie na grodzieńskiej mają odpady/ścinki blatów, niektóre całkiem duże. 200metrów obok mają filie w której tną płyty meblowe od ręki.