Wpis z mikrobloga

#pytanie #dzwiek #hardware #produkcjamuzyki #technologia
W moim Lenovo Yoga 710 nie mam wejścia line in\record, a zależy mi na podłączeniu mikrofonu. Czy może ktoś doradzić najlepsze rozwiązanie do 100-150zł MAX? Ma być najbardziej budżetowo jak się da, ale jednak żeby ta jakość dźwięku była w miarę przyzwoita. Czy miał ktoś podobny problem? Jakie rozwiązanie będzie najlepsze? Tania karta dźwiękowa USB + mikrofon, czy od razu mikrofon USB? Proszę o polecanie/odradzanie konkretnych modeli, najlepiej wraz z cenami. Dzięki :)
  • 11
@robekk1978: @wylly31: Z tego co pamiętam to teoretycznie jest in\out w combo, ale w praktyce nie działa, po podłączeniu mikrofonu nic sie nie dzieje, nic nie wykrywa, nic sie nie nagrywa, przynajmniej komp (i audacity) nie widzi żadnego mikrofonu prócz wbudowanego.

Z tymi tanimi kartami to wiem że jest lipa, ale chodzi mi o to że już jeśli byłbym zmuszony do kupna jakiejś, to jaką (albo jakiej nie)
@BAJPA: musi dzialac, najlepiej jacka kupic i gniazdo mikrofonowe i dac komus do ogarniecia kto sprawdzi pinout. W mikserze systemowym wzystko ok miales jak robiles probe? Jesli nie to polecam jakas sensowna karte usb (przykladowo audiotrack Maya)
@robekk1978: Tzn źle napisałem, komp wyświetla komunikat że podłączono coś do gniazda, ale wszelkie próby nagrania dźwięku nic nie dają, zupełnie tak jakby komp wykrył że podłączyłem np. głośniki, nie mam żadnego dodatkowego urządzenia do nagrywania, nic, jakby komp zupełnie miał w dupie to że coś podpiąłem, albo właśnie gniazdo w ogóle nie było przystosowane do podłączenia mikrofonu
@AdamFrey: Dzięki, to bym nie wpadł :) Cholera, nie mam takich na stanie, a kupowanie czegoś takiego mija mi się z celem ze względu na jakość, myślę że już lepiej byłoby kupić kartę USB Unitek Y-247A + mikrofon pojemnościowy Zalman MIC1 co da w totalu ok. 60zł
@AdamFrey: chcę żeby nagrywany głos był lepszy niż z wbudowanego mikrofonu. Taką opcję jak napisałeś też jak najbardziej biorę pod uwagę, na razie wertuję OLXy i oglądam filmy z testami jak poszczególne modele się sprawują