Wpis z mikrobloga

Dostałem wczoraj mandat w autobusie MZK #bielskobiala chociaż miałem ważny skasowany bilet xD. Nie znalazłem go w porę podczas kontroli i przyjąłem, bo kontroler powiedział mi, że podskoczę do biura z biletem i mi to anulują. Dzisiaj tam wpadam z biletem, a miła pani mi mówi że to tak nie działa i tylko jakbym nie miał przy sobie miesięcznego to mogę się odwołać, a tak to muszę pisać "prośbę o anulowanie mandatu".

Napisałem to, opisałem tam jak było, szerze to nie byłem na to przygotowany i zaskoczyła mnie ta sytuacja. Załączyłem bilet, który przyniosłem i mam teraz czekać na odpowiedź.

Jak się z tego wywinąć mireczki? Nie zamierzam płacić żadnej kary, rozumiem że miałem pokazać kanarowi bilet, no ale taka się zdarzyła sytuacja że nie pokazałem bynajmniej nie ze swojej złośliwości tylko go nie znalazłem w porę.

Jakby mnie szemrany typ kanarzysta nie oszukał, to bym nigdy w życiu nie przyjął tego mandatu tylko szukał aż do skutku bo byłem przekonany że mam gdzieś ten bilet (no i miałem)

#prawo #komunikacjamiejska #przypal #gorzkiezale
  • 15
@sokytsinolop: popełniłeś błąd że nie kazałeś czekać aż znajdziesz bilet. Ten skasowany mogłeś wziąć od kogolwiek po skończonej podróży. Wg mnie nie anulują ci tego. Przy miesięcznych jest łatwo udowodnić bo bilet jest imienny i ma daty od-do. Za gapowe się płaci niestety.
@Opipramoli_dihydrochloridum: zgadza się, ale tego tez nie sposób udowodnić. Żeby było jasne, nie mówię że jestem niewinny i rozumiem ze bilet powinienem okazać. No ale MZK powinno być chyba przygotowane na takie sytuacje, że jedzie ktoś zamyślony / po prostu jest gapą, albo ma Alzheimera i zapomniał gdzie wsadził bilet i powinna istnieć jakaś procedura, która pozwalałaby takie sprawy załatwiać bo nie po to kupuję i kasuję bilety, żeby później jeszcze
@WesolySromek: z tą godziną by się zgadzało, szkoda że numer linii nieczytelny
@Opipramoli_dihydrochloridum: w regulaminie nie ma nic o czasie na znalezienie biletu, ale skoro już mandat przyjąłem to raczej nie pomoże.
na druczku są niewypełnione 2 pola "nr i seria zakwestionowanego biletu", ale to raczej nie dotyczy biletów jednorazowych, podpis funkcjonariusza też jest pusty. Z tym że na tym druczku znajduje się jakiś nr (przypuszczam ze to numer druczku)