Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki,
Jestem z niebieskim w zwiazku (nie mamy slubu) od 14 lat – Ja lv30 on lv36.

Wiadomo, tyle lat to kawal zycia i przez ten caly czas przebrelismy razem przez rozne etapy. Jak bylam mlodsza nie bardzo chcialam miec dzieci, ale podchodze juz pod wiek w ktorym zaczyna mi gdzies ten zegar tykac, i zaczela sie u mnie pojawiac chec posiadania w jakiejs perspektywie czasu potomstwa. Nie chodzi mi oczywiscie ze ‘juz teraz nagle’, ale nie chcialabym przejsc przez cale swoje zycie nidy nie byc rodzicem.

Do czego zmierzam - Powiedzialam o tym niebieskiemu, I on jest nagle WIELCE zaskoczony.

Wyobrazcie sobie ze jemu NIGDY przez mysl #!$%@? nie przeszlo, ze mozemy miec razem dzieci, albo ze mi sie moze zachciec je miec (bo w jego mniemiamu skoro majac 20 lat powiedzialam ze nie chce dzieci, to juz jest deklaracja na amen).
Napewno powiecie, ze takie rzeczy ustala sie na poczatku, ale jak ja mialam sie ‘zadeklarowac’ w wieku 18 czy 20 lat?? Wydaje mi sie to normalne ze czlowiek dorasta I sie zmienia.

W kazdym razie, jestem troche zaszokowana jego reakcja. On sie nawet nie jest wstanie okreslic czy chce czy nie chce, w ogole o tym nie myslal nigdy… Dla niego temat na tyle abstrakcyjny, ze w zasadzie to sam nie wie…

Czy to jest normalne u kolesia w wieku 36 lat #!$%@??()

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 62
@AnonimoweMirkoWyznania: skoro w wieku 20lat zadeklarowałaś się, że nie chcesz mieć dzieci, następnie przez kolejne 10lat nie było nawet o tym tematu, to nie ma co się dziwić, że jest zaskoczony... pogodził się/uszanował twoją decyzję, może samemu też nie ma jakiegoś parcia na posiadanie dzieci. Trzeba na spokojnie porozmawiać. Czytając ten post mam wrażenie, że to ty jesteś WIELCE obrażona tym, że gość był zaskoczony.
@AnonimoweMirkoWyznania zasiedzial się w związku i tak mu dobrze, więc po co ma to zmieniać, skoro nawet nie wpadł na pomysł posiadania tych dzieci?
Jasne, że człowiek się zmienia, hormony natura czy biologia robi swoje i to też normalne.
Pogadaj o tym z nim. Na spokojnie, że czujesz pomału taka potrzebę, niech on też to sobie przemyśli, daj mu czas. Wiek 37 nie zobowiązuje do chęci bo wiek. W głowie się chce
@AnonimoweMirkoWyznania:

Napewno powiecie, ze takie rzeczy ustala sie na poczatku, ale jak ja mialam sie ‘zadeklarowac’ w wieku 18 czy 20 lat?? Wydaje mi sie to normalne ze czlowiek dorasta I sie zmienia.


Aha.
Czyli byłaś gówniarą i się nie liczy.

Podjęłaś decyzję, że nie chcesz mieć dzieci to bądź odpowiedzialna i konsekwentna.
A jak nie, to zostaw faceta, bo zaczyna Ci bić na dekiel.
Przynajmniej nie będzie się męczył z