Wpis z mikrobloga

mireczki z #samochody #mechanikasamochodowa pomoze mi ktos w identyfikacji usterki? podczas jazdy przy predkosci wiekszej niz ~40 km/h slychac dziwny dzwiek w tle. ciezko mi go zdefiniowac, to taki jakby szum, nagralem go wczoraj:

https://vocaroo.com/i/s0ycSvD4DvNe (silnik glosno pracuje bo to 1.9 sdi, tak ma ze #!$%@? jak traktor) - zaczyna byc slyszalny ok. 9 sekundy, w 20. sekundzie juz wyraznie go slychac. to co udalo mi sie ustalic poki co:

- nie slychac go na postoju nawet przy wysokich obrotach,
- cichnie podczas skrecania w lewo nawet przy wiekszych predkosciach (nie jestem pewien/nie pamietam jak ze skrecaniem w prawo - jutro pojade i sprawdze),

podejrzani to lozysko kola, skrzyni biegow albo dyfra. moze ktos mial podobnie i udalo mu sie z tym poradzic?

btw zdaje sobie sprawe z tego, ze taka diagnostyka przez myrko to wrozenie z fusow, bede niedlugo jechal na jakas stacje diagnostyczna jeszcze zeby to sprawdzil fachowiec na zywo. ale chcialbym chociaz wiedziec na co sie nastawiac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 11
@Dwep: btw to chyba bedzie lewe lozysko tak jak na poczatku mowiles, bo przy skrecie dociazona jest zewnetrzna strona samochodu przez sile odsrodkowa