Wpis z mikrobloga

#filmowanie #prawo #prawoautorskie #film

mam bardzo ważne pytanie. Mam nagrania Libańczyków, którzy opowiadają o bardzo ciekawych sprawach. Na YT jest jedno nagranie, które bardzo fajnie obrazuje to co mówią. Jak jest z prawem cytatu? Czy mogę wykorzystać 5 lub 10 sekund z zaznaczeniem źródła do filmu niekomercyjnego i ewentualnie później do komercyjnego? Na jakich zasadach mogę to zrobić. Nagranie jest z Libanu i będzie mi bardzo trudno dogadać się z właścicielem tego nagrania.
  • 7
@bisu: Oczywiście przy niekomercyjnym musisz podać źródła itp. itd. ale nie możesz sprzedać filmu za pieniądze jeśli posiadasz COKOLWIEK w filmie co nie jest twojego autorstwa albo nie masz na to zgody / licencji.

Wyjątkiem są cytaty z youtube w filmach publikowanych też na youtube, tam w wielu przypadkach jak podasz źródła itp itd i udowodnisz że jest to w celach dydaktycznych to nadal możesz "zarabiać na reklamach".
@Cola_Man: było takie piękne ujęcie jak jedzie pociąg w Libanie i ludzie sypią kwiaty. A Libańczyk mi mówi, że kolej w Libanie dawała poczucie bezpieczeństwa...
@bisu: No to jest jeszcze ichniejszej stacji telewizyjnej więc nie ma innego sposobu niż wysłać zapytanie o udostępnienie fragmentu, ale powodzenia, może jak napiszesz żeś uniżony student i potrzebujesz wery mucz to ci dadzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoją drogą skąd wiesz o czym mówią? znasz libański? ;D