Wpis z mikrobloga

@Cinos
@ShpxLbh też sie zgadzam ze to dobry ruch. Sam jestem strasznie uzależniony od samochodu i tylko nim jeżdżę ale nie mam bólu dupy o to że centrum chcą wyłączyć z ruchu samochodowego.nw większości większych miast zachodnich tak jest i uważam że to jest dobre. Zawsze można auto zostawić dwie ulice dalej i wsiąść w tramwaj, rower miejski, autobus, skuter elektryczny, Uber, taxi.
@valencianista: Pomyśl, takiej przy której można dojechać, zaparkować zrobić zakupy itd czy takiej której trzeba zostawić auto kiloimetr dalej i taszczyć zakupy?!

W ogóle to kretynizm z tymi "wnerfami" Czemu nie zwyczajny remont, 3x tańszy z normalną jezdnią, nasadzeniami i chodnikiem normalnej szerokości??
@wielad: zamykajac ulice generujesz korki i spaliny, zmniejszjaac liczbe miejsc zwiekszasz ludzi szukajacych miejsca i jeżdzacych w kolko- dodatkowe spaliny, spowalniajac ruch zwiekszasz tez ilosc spalin bo spada efektywnosc spalania...
ja pierd... chyba wiem juz kto siedzi w urzedach
@Sepzpietryny
@Cinos przeprowadź cię się poza centrum. Wtedy do centrum będziecie wpadać na chwilę, do kina na piwo czy coś zjeść. Współczuję tej mniejszości która tam mieszka ale dla ogółu lepiej jakby centra były wyłączone z ruchu.
@wielad: k..a brak słów przejdź się Kilińskiego od Piłsudskiego do fabrycznego ,zobacz jak tam bije zycie, o ile nie spadnie Ci cegła na łeb z rozpadajacej sie kamienicy
@Cinos ale nie oczekuj że zrobią wszystko na raz na remonty kamienic i zmianę lokatorów z patologi na normalnych ludzi potrzeba lat i to wielu a nie kilku. Ja uważam że remonty idą w dobrym tempie. Nie mieszkam w centrum i bywam tam sporadycznie ale z każdym razem podobają mi się zmiany. Nie mam problemu z tym żeby podjechać gdzieś autobusem riksza czy tramwajem. Ale lepiej nic nie robić tylko narzekać.
@wielad: lepiej nie robić nic niż robić gorzej, nikt nie otworzy sklepu czy gastronomii gdzie nie ma dojazdu albo potoku ludzi którzy idą chociażby na spacer
od Piłsudskiego do fabrycznego


@Cinos: No tak, bo wcześniej to tam była druga Piotrkowska przecież. Te tłumy spacerowiczów, restauracji na Kilinskiego ;d W latach 2010-2013 codziennie tamtędy chodziłem/jeździłem. Były ze 2 sklepy i 1 fryzjer.

Po tym jak rozchodzą się mieszkania w Ilumino założę się, że jakieś firmy tam się pootwierają z powrotem. No właśnie bo obok rozpadających się kamienic właśnie na tym odcinku mamy największą inwestycję mieszkaniową w centrum
@wielad: Jak masz golfa trojke w dieslu z #!$%@? wydechem i urwanym tlumikiem to nie dziwne. Wystarczy wprowadzic zakaz wjazdu do miasta samochodom ktore nie spelniaja norm spalin (np. Euro 5 w dol). Latam fura za 300k i mam #!$%@? autobusem bo jakiemus polglowkowi leci z rury jak z komina?
@Dzieban też jakieś wyjście. Chociaż wolę ograniczenia dla wszystkich bo żyjemy w takim kraju jakim żyjemy i zarabiamy tak jak zarabiamy więc trzeba to dostosować do naszych realiów. Nie każdy ma furę za 300tys. Tata daje ci czasem poprowadzić czy tylko na kolanach kierownica kręcisz?
@Dzieban na mamę mi nie wjeżdżaj cymbale bo ja ci rodziny nie obrażam. Ja auto mam nowe z salonu nie swoje ale sluzbowe jednak rozumiem że większości nie stać w naszym kraju na nowe auto i uważam że takie ograniczenia byłyby tylko bonusem dla ludzi zamorzniejszych.
@wielad: Po pierwsze to ty zacząłeś mnie obrażać. A po drugie idź odrób lekcje z polskiego dziecko... "zamożniejszych" a nie "zamorzniejszych" cymbale. Zaczynam się martwić o twój egzamin gimnazjalny.