Wpis z mikrobloga

Mirki, co w sytuacji jeśli mieszkam w mieszkaniu z osobą, która jest zadłużona i ścigana przez komornika a mieszkanie jest na nią? W sensie, cały sprzęt jak i wszystko co się w tym mieszkaniu znajduję jest moje, choć papierów na większość rzeczy już od dawna nie mam, to teraz jak komornik wjedzie, to będzie miał prawo zabrać się za moje rzeczy? Orientuje się ktoś, jak to wygląda?

#prawo
  • 7
@lwonly: Tyle tylko, że ten ciągnik był pozornie sprzedany sąsiadowi, który był jednocześnie w rodzinie dłużnika. Materiał na skargę paulińską jak w mordę strzelił, no ale po co o tym wspominać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@YaYco: tylko to że komornicy dopiero od pewnego czasu jako tako są scigani, i gdy skazali za coś jednego z nich to nagle każdy sie zdziwił ze w końcu ich ruszyli. Więc gdy komornik wejdzie do mieszkania może mieć w dupie że ktoś powie że ta dana rzecz nie jest właściciela mieszkania i po prostu zabierze. Ale mówiąc dokładnie bez motania, komornik wejdzie zabierze co będzie chciał, dopiero póżniej możesz przeciwko
@Re-volt: Niestety wyprowadzam się dopiero w grudniu, a komornik rzekomo ma wpaść w maju. Reasumując, z tego co piszecie to sprawa wygląda dość nie ciekawie. Z jednej strony mógłbym wynieść rzeczy na korytarz do sąsiadki, ale co z tego, skoro przyjdzie taki dzień, gdzie wpadnie bez zapowiedzi w asyście policji i tyle, gdyż osoba która jest ścigana ma kompletnie #!$%@? na to że długi rosną a pisma przychodzą niemalże cały czas.
@YaYco: zabbawne, ze wlasnie historia z ciagnikiem wszystkim zapadla w pamieci. tak samo jak z piekarze, ktorego dojechala skarbowka bo rozdawal chleb biednym. szkoda, ze nikt nie wie za co ( ͡° ͜ʖ ͡°)