Wpis z mikrobloga

Halo #komputery #laptopy pomóżcie bo już nie wiem co robić.

Mam laptopa Toshiba Satellite P50-B-103 wariant i7 4700HQ 16GB RAM i do tego karta AMD R9

Byłem z niego bardzo zadowolony przez jakies półtora roku, wydajny, dobry wyswietlacz, ale po aktualizacji do W10 zaczęły się małe problemy.

Mianowicie chłodzenie w laptopie działa sobie jak chce. Jak był nowy to przy dużym obciążeniu dmuchał jak suszarka, teraz temperatury 80-90 na procesorze i ledwo kręci wiatrakiem. Próbowałem szukać sterownikow, przeinstalowałem system, nic nie pomaga.

Jedyne co zauważyłem że ma wpływ na wiatrak to zasilacz - raz wiatrak kręcił się tak na średnich obrotach, po wyjęciu i włożeniu wtyczki przestał dmuchać wogóle temperatury skoczyły od razu wzwyż i włączył się throttling. Nie wiem na ile to ma znaczenie.

Teraz wiatrak nigdy nie wchodzi na najwyższe obroty tak jak kiedyś.

Jeśli ktoś wie jak mi pomóc to byłbym wdzięczny. W dwóch serwisach powiedzieli że to normalne i że takie temperatury nie zepsuja laptopa... A zasilacz nie ma tutaj nic do rzeczy.

#pomocy #komputery #pcmasterrace i sam już nie wiem kogo wołać :/
  • 5
@Christophy to nie tu leży problem, problem jest gdzieś po stronie systemu? Czegoś co steruje wiatrakiem, bo przy wyłączaniu wiatrak na sekundę wkręca się na max obroty więc jest sprawny
Wywal wszystkie programy sterujące wiatrakiem pod systemem operacyjnym. Dwa - zobacz czy możliwy jest update biosu. Kiedyś miałem taki problem że kupiłem używaną płytę główną z wygranym biosem beta. Wiatraki napieprzaly na 100 procent nawet po zmianie ustawień bios.

Nie dam ci gwarancji że to pomoże.

Ps. Może też restart bios do ustawień fabrycznych?