Wpis z mikrobloga

Kolejnym punktem wyprawy bylo Chiang Rai i dwie swiatynie, White Temple i Blue Temple.
Jak White Temple powinna byc wiekszosci znana, tak Blue Temple zostalo wyremontowane i otwarte w tamtym roku. Swiatynia zostala porzucona 100lat temu.
Mieszkancy postanowili ja odnowic. W 2005 roku zaczely sie prace, a w 2017 zostal oddany glowny budynek do uzytku.

Zajelo mi to pol dnia, postanowilem sobie pospacerowac. Do White Temple mialem 13km, wiec wyruszylem sobie o 7:00 rano, a dotarlem po 3h z przerwa na sniadanie.

White Temple robi mega wrazenia, dla mnir najlepsza rzecz jaka do tej pory widzialem podrozujac po Tajlandii.
Bardzo spodobalo mi sie z zewnatrz, klimatyczne wejscie, rece wychodzace z ziemi, waskie wejscie, kosci i czaszki. MEGA

Jednak duzo wieksza niespodzianka byl srodek swiatynii.
Na srodku, przed Buddha medytowal sobie mnich. Zauwazylem go jednak po chwili, siedzial nieruchomo.
Co przykulo moja uwage bylo malowanie na scianach.
Ich Bog rekami chwytal tam postacie komiskow Marvela i DC, nawet anime sie znalazlo, byl supermen, batman, xmani, sailor moon.
Chwytal je z w mojej ocenie jakby z nimi walczyl
Bardzo fajne polaczenie kulturowe z nowoczesnoscia.

Do niebieskiej swiatynii mialem znow 13km, wiec znowu bylo to 3h spacerkiem.
Teraz jednak bylo duzo cieplej ale chyba sie powoli przyzwyczajam.
Dalej sie poce jak swinia ale temperatura juz tak nie dokucza.

Blue temple posiadalo jeden glowny budynek i bardzo ciekawe figury demonow po bokach.
Zrobieni bardzo szczegolowo, a srodek swiatynii byl duzy, duza przestrzen dla ludzi i posag Buddy oczywiscie.
Zdjecie w komentarzach

Po ciezkim dniu postanowilem udac sie na masaz. Duzo przegrywow sobie pewnoe wyobraza co innego o tajskim masazu, jednak tu musze troche bronic Tajlandii.
Tu masaz jest czyms naturalnym i ogrom ludzi z tego korzysta.
Nie ma tu zadnego podtekstu seksualnego, jest to po prostu zwykla praca, czesto zwyklych dziewczyn. Zadnych tam lachociagow czy cos w tym stylu.
Idziesz na masaz z olejkiem za 20zl, dostajesz masaz z olejkiem przez godzine.
Nikt Ci zadnego kija w dupe nie wlozy ani nie zrobi Ci dobrze, taka przyjemnosc to koszt 100-150zl za godzine.

#hake #podrozujzwykopem #podroze #tfwnogf #tajlandia
Pobierz Hake - Kolejnym punktem wyprawy bylo Chiang Rai i dwie swiatynie, White Temple i Blue...
źródło: comment_TWGEv3HTGUBKurPSBaT8EgDEQJ7fyipW.jpg
  • 10
@Suck_My_Duck Widocznie klient tak chcial, Ty to nawet nie wiesz jakie ludzie tu zboczenia maja ( )

Znajoma u ktorej teraz jestem, opowiadala mi o takim jednym angliku, starszy typ, sparalizowany nie moze sie ruszyc.
Do opieki ma 4 mlode laski lv 20-25 i placi im za to, ze opiekuja sie nim w bieliznie i czasem mu zamowia dziewczyny by zaspokoily jego przyrodzenie.
Placi po 200zl za
@Suck_My_Duck Ale gdzie ja powiedzialem, ze one sa normalne? Powiedzialem tylko o zboczeniach jakie ktos sobie wymysla :)
Chleb? Ja tu chleba w sklepach nie widzial :P