Wpis z mikrobloga

Mirki w przyszlym tygodniu wybieram się samochodem do #wroclaw
Chciałbym iść do zoo oraz zobaczyć ogród botaniczny.
Nigdy nie byłem w tym mieście samochodem.
Gdzie najlepiej zaparkować aby nie było problemu z wyjazdem i ew co jeszcze polecicie zobaczyć we Wrocławiu?
  • 23
@M4rcin: możesz też pokusić się o Park&Ride przy Stadionie Miejskim, stamtąd do centrum i wszystkich atrakcji dojedziesz tramwajem. Do tego polecam aplikację Urbancard, gdzie także kupisz bilety. Jeżeli chcesz wozić się autem, to jak wyżej.
W centrum szukaj szczęścia na Podwalu (dojazd od południa na zielono, miejsce do parkowania na niebiesko). To płatna strefa, więc wrzucasz do parkomatu monety albo płacisz np. za pomocą SkyCash (polecam).
Pobierz plnk - @M4rcin: możesz też pokusić się o Park&Ride przy Stadionie Miejskim, stamtąd d...
źródło: comment_X5AC4RF3dsZNuWN6vgPycNXlDgAeujQc.jpg
@Iudex: a tak, majówka. XD No to zmienia postać rzeczy. XD

@M4rcin: w centrum możesz też bezstresowo wjechać do Renomy albo Galerii Dominikańskiej (o ile będzie otwarte). Parkingi płatne (pierwsza godzina gratis, później 3-4zł/h, nie pamiętam) ale na 100% znajdziesz miejsce, tylko trzeba pilnować godzin zamknięcia galerii handlowych.
@M4rcin: Zaparkuj koło Lidla na skrzyżowaniu Powstańców i Krzyckiej i stamtąd tramwajem do centrum i zoo, ewentualnie koło aquaparku (to zaraz koło PKP/PKS) i stamtąd się poruszać komunikacją miejską. Oba parkingi darmowe.
@M4rcin: nie wiem nie powiem Ci dokładnie bo nie mieszkam w tych rejonach ale byłem w okolicach Hali Stulecia w każdą sobotę i niedziele w kwietniu, korki podobne jak w dzień powszedni teraz idzie długi weekend i pewnie więcej ludzi ma podobne plany. Osobiście wybrałbym albo zostawienie auta w jednym miejscu i jazda tramwajem (bilet dzienny za 11PLN, polecam kupić papierowy w biletomacie stacjonarnym) albo długie spacery :).
Z ZOO do