Wpis z mikrobloga

Główny dworzec to Kaliska. Jak patrzyłem na rozkłady to z Kaliskiej polecisz prosto w stronę Gdańska, a z Widzewa to pokazuje jakoś przez Koluszki itd.
Edit: tak pokazywało w rozkładzie z dziś. Na sobotę masz bezpośrednio z Widzewa.
@nathaliekill: @sargento:
Nie zaprzeczam, źle to trochę napisałem. Dla mnie główny to Kaliska (tak się przyzwyczaiłem albo sobie tak ubzdurałem), ale jak ja jeździłem pociągami to Fabryczny był zamknięty i z Kaliskiej chyba cały ruch był obsługiwany jak nie zdecydowana większość.
@Caban1908: teraz się to rozłożyło na trzy dworce (po otwarciu Fabrycznego dużo połączeń przejął Widzew), ale osobiście tylko śmiechnęłam, bo przypomniał mi się tekst "Łódź to miasto w którym dworzec główny jest główniejszy niż główny" :D
@pawel-bondaruk nie ma dworca 'głównego', powinno stosować się nazwy Kaliski, Fabryczny, Widzew itp. Do Gdańska z Fabrycznego albo z Widzewa. Na Fabryczny jedzie się zazwyczaj przez dworzec Widzew, ale wiele pociągów z Gdańska do Fabrycznego już nie dojeżdża, więc połączeń w tym kierunku więcej z Widzewa.