Wpis z mikrobloga

Jakie środki chemiczne są używane do produkcji makijażu? Wczoraj liznąłem koleżankę w policzek i poczułem taki "chemiczny" posmak, trudno mi go opisać. Teraz mam zaczerwieniony czubek nosa i jak coś jem albo piję to drapie, przez co nie jestem w stanie zjeść. Tylko jak piję mleko to nie czuję drapania. Co to może być? xD Czy trzeba z tym iść do lekarza?

#makijaz #kosmetyki #rozowepaski #logikarozowychpaskow
  • 20
@droemh: W policzek czyli podkład + ewentualnie puder, bronzer lub coś w ten deseń. Jeśli nie używa kosmetyków naturalnych to lista będzie długa, m.in. tlenek cynku, talk, kaolin, jakieś PEGi, konserwanty, barwniki, silikony, syntetyczne filtry UV. Pewnie podrażniłeś sobie gardło jakimś syfiastym konserwantem albo barwnikiem, radzę poczekać z dzień lub dwa i ewentualnie wtedy zajrzeć do lekarza ʕʔ
@lisilis: jak długo siedzę w temacie tak nigdy nie słyszałam o alergii ani na glinki (mówię o czystych nie o gównach z ziaji) ani na tlenek cynku - czy możesz podrzucić mi więcej informacji na ten temat? Oczywiście przyjmuję do wiadomości, że alergenem może być wszystko, ale te składniki są uznawane za bezpieczne nawet dla osób skłonnych do alergii. Barwniki to inna kwestia ofc.
@StaryZdzich: Mówimy też tutaj o spożyciu, bo op polizał koleżankę. Parę razy na forach z kosmetykami naturalnymi przewinął się temat, że kogoś uczuliła w jakimś stopniu glinka (nie mówię o niewłaściwym nakładaniu na zbyt długi czas albo syfiastym składzie). Skóra skórze nierówna i uczulenia na wszystko mogą wystąpić, częściej lub rzadziej
@StaryZdzich: Na portalach anglojęzycznych można znaleźć badania (mogę później podlinkować) na temat podrażnień oczu i skóry przez glinki. Bodajże na 100 ankietowanych, kaolin uczulił 4 osoby, czyli alergia jednak czasem występuje.