Wpis z mikrobloga

Dzień 32 (z 45).

Jesteśmy już we Francji i dziś zwiedziliśmy Carcassonne (4/5).

Carcassonne to największy w Europie średniowieczny kompleks urbanistyczny w skład, którego wchodzą dwa pasma murów, z bramami, barbakanami i wieżami obronnymi. Udało nam się zwiedzić zamek, katedrę oraz przespacerować ulicami miasta. Miasto ma średniowieczny klimat ale niestety większość budynków w obrębie murów została zamieniona na sklepiki z pamiątkami, kawiarnie lub restauracje, które ten klimat skutecznie psują. Do tego trafiliśmy na okres gdy część murów została oklejona żółtą taśmą w formie okręgów, z centralnym punktem w jednej z bram. Wygląda to... strasznie i szpeci. Do tego przy wejściu spotkaliśmy grupę ludzi (z 10 osób) w garniturach, którzy oglądali te żółte wypociny i z ich słów wynikało, że to jakaś ważna komisja, która za to odpowiada i nie mogli się nadziwić co za wspaniałe dzieło stworzyli.

Wieczorem byliśmy już w Avignon, gdzie udało nam się wyjść jeszcze na krótki spacer. Mnogość wrzeszczących bezdomnych trochę nas zaskoczyła. Mam nadzieję, że jutro będzie trochę lepiej.

#mariusz30weuropie #europa #podroze #podrozujzwykopem #turystyka
  • 5
@piotrek-ry: Przyjąłbym krytykę gdybyś śledził moje wcześniejsze wpisy. :-)

Prawie zawsze zdjęcia są pod wpisami. Teraz też mam nadzieję, że uda się je dodać. Niestety z dodawaniem zdjęć mam ten problem, że mam je na komórce i dodaje je zazwyczaj jako komentarz pod wpisem. Problemy są (tego się domyślam) ponieważ wi-fi w różnych hotelach działa różnie, zazwyczaj słabo i zdjęcia zwyczajnie nie chcą się wysłać. Na zmiany wielkości zdjęć czy przerzucanie