Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem lekarzem stażystą, jednak dwukrotnie uwaliłem LEK i coś czuję, że uwalę także trzeci, który jest mniej więcej w tym samym czasie, co koniec stażu (jesienią), w takim wypadku nie otrzymałbym prawa wykonywania zawodu lekarza i skutkowałoby to bezrobociem (alternatyw po medycynie za bardzo nie ma). Dodatkowo pod wpływem kiepskich perspektyw w pracy zawodowej (o których dowiedziałem się relatywnie niedawno, długo byłem karmiony fałszywymi wyobrażeniami o pracy lekarza) ostatnio coraz częściej myślę o przekwalifikowaniu się na IT, a zwłaszcza na programowanie (zawsze byłem dobry z przedmiotów ścisłych). Czy jest sens? (jednocześnie nie chcę zaczynać nowych studiów). W niektórych ofertach podają "wykształcenie wyższe informatyczne lub pokrewne", czy medycyna może być w jakiś sposób naciągnięta jako pokrewna? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej docenią ukończenie tego trudnego kierunku studiów, czy bardziej wyśmieją? (obawiam się, że prędzej to drugie) Czy wystarczy do tego kilkumiesięczny kurs, np. Java (na które można się natknąć w Internecie, warte kilka tys. złotych)? Póki co przerobiłem podstawy kilku języków programowania w jednym z internetowych kursów, od liceum umiałem HTML i CSS.
#medycyna #it #gorzkiezale

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 21
@AnonimoweMirkoWyznania przecież LEK możesz zdawać nawet i milion razy, nie ma się co spinać. W razie jakbyś nie zdał trzeci raz to po prostu skończ staż, znajdź jakąś tymczasową pracę, jak nie masz motywacji do nauki i nie chce Ci się selekcjonować materiałów to szarpnij się na jeden z tych kursów np. więcej niż LEK (jest wersja internetowa), ostatnio właśnie czytałem ich statystyki i po tym kursie 98% uczestników zdało egzamin. Nie
@AnonimoweMirkoWyznania: po stażu masz na pewno lepszą wiedzę praktyczną, 3 LEK pod tym kątem pisze się najlepiej. Zamiast inwestowac czas w przekwalifikowanie poświęć wakacje na naukę. Dasz radę. I później perpektywy nie są zle, co prawda na początku mało się spi w swoim łóżku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania: Mój kolega skończył medycynę, był na stażu, zdał LEP, zaczął specjalizację i mimo to przekwalifikował się na IT. Jest narawdę mega ogarnięty i wysoko zaszedł. Studia informatyczne zrobił potem, żeby móc awansować na programista milion k, bo korpo wymaga studiów IT od pewnego levelu.
HałaśliwaLoszka: @Versace_Python: @Tulimus: @Protamina: Nawet jak osiągnę te 56% lub więcej, to i tak perspektywy są stosunkowo beznadziejne, czeka mnie albo POZ, albo wolontariat, na 80% i dobrą speckę nie ma co liczyć. Spokojne życie to będzie może dopiero po 40, o ile dotrwam. Niestety na ostatnich latach studiów i podczas stażu pod wpływem kontaktu z innymi rezydentami zacząłem poznawać fakty, o istnieniu których nie miałem wcześniej pojęcia.
@AnonimoweMirkoWyznania: poddajesz sie przed samym lekiem i chcesz iść programować, przecież hry cie wyśmiewają jak się dowiedzą co ty #!$%@?łeś XDDD

czy medycyna może być w jakiś sposób naciągnięta jako pokrewna?

nie XD

Czy wystarczy do tego kilkumiesięczny kurs, np. Java (na które można się natknąć w Internecie, warte kilka tys. złotych)? Póki co przerobiłem podstawy kilku języków programowania w jednym z internetowych kursów, od liceum umiałem HTML i CSS.


Jeżeli
Trzeba wierzyć, że to bait. Kto o zdrowych zmysłach chciałby zamienić medycyne na programowanie XD


@warning_sign: Trochę osób, medycyna to w ogromnej części syf, szczególnie w Polsce. Za długi okres półdarmowego niewolnictwa, za duże obłożenie godzinowe i trud w sumie zwraca się albo i nie zwraca po 10 latach+. Sam znam ze dwa-trzy przypadki, ale to było tak jak mówisz, 2-3 lata temu, przekwalifikowywali się na stażu. ;)

@AnonimoweMirkoWyznania: Nie
@AnonimoweMirkoWyznania: idz za intuicją, wiesz co robić! Moja kolezanka po 30'tce przekwalifikowała się na kodzenie (kurs, doksztalcala sie samodzielnie) mając ukonczona filologie angielska i biologie. Dostala staż w capgemini i potem wzieli ja na juniora. Bardzo szybko osiagniesz stabilizacje finansowa, super warunki pracy i godnosc czlowieka :-) Trzymam kciuki
Kaśka : Spoko, ja Cie rozumiem.Tez mialam falszywe wyobrazenia o tym zawodzie, a teraz sie okazuje ze ze szpitala wieje gdzie pieprz rosnie bo nie moge zniesc widoku ludzkiego cierpienia, a praca w POZ tez mnie nie interesuje. Takze myslalam o przekwalifikowaniu się. Mysle ze to jest do zrobienia, jesli jestes ogarniety, to wszystko jest do zrobienia :)

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua