Wpis z mikrobloga

dlaczego ludzie którzy są za PiS lub PO najczęściej mają #!$%@? na punkcie drugiej partii, wytłumaczcie mi to, rozumiem mieć sympatię swoje polityczne ale większość z tych osób jest zwyczajnie chora psychicznie chyba, kumpel - 27 lat cała tablica na Facebooku zasrana w informacjach jaki to PiS najgorszy, nawet znajomym na urodziny wrzuca zdjęcia Jarka z podpisem nie życzę Ci tego xD no #!$%@? tak samo w drugą stronę inny znajomy wstawia 300 zdjęć Tuska dziennie z podpisami że to Niemiec i zgnije w więzieniu jak wróci do Polski XD albo przyjeżdża Komorowski do nas do miasta to każdy post komentuję "no no łącze się w bulu hehe' dlaczego ludzie się tak tym ekscytują, przecież musiałbym się #!$%@? chyba jakbym miał się przejmować tym wszystkim. Z czego to wynika? Brak zainteresowań? #!$%@? mózgowe? Ludzie chodzący na marsze wolności są tak samo #!$%@? dla mnie jak ludzie chodzący na miesięcznicę smoleńskie. #4konserwy #neuropa #pis #po #polska
  • 7
@clsnm: To tak działa z praktycznie wszystkimi większymi "markami", fani Xiaomi spuszczają się nad jakimikolwiek kryzysami w Apple, kibice Realu oglądają wszystkie mecze Barcy, by móc stwierdzić, że Messi to symulant, a fani kraftów wylewają Tyskie do kibla. To ma dużo wspólnego z tym, że jak się jest małym, to się wciska nam do łba baśnie i przypowieści o tym, że istnieje na świecie krystalicznie czyste dobro, które zawsze zwycięża ze
@Dawidino tu nawet nie chodzi o zmianę znajomych bo to ludzie z którymi kontakt mam głównie na Facebooku, gdzie nie siedzę po 10h dziennie tylko czasami zajrzę i tak '#!$%@?' po prostu dziwi mnie to i fascynuję trochę xD
@clsnm: Można to nazwać syndromem neofity. Osoba nawrócona na jakąś religię czy ideologię ostentacyjnie obnosi się ze swoimi poglądami, jest nienaturalnie gorliwa w ich głoszeniu i niewiarygodnie wrażliwa na rzeczywistą czy urojoną krytykę.