Wpis z mikrobloga

Mircy, ostatnio przyszło mi płacić prawie 800zł za prąd. Komputer ma 520W zasilacz i od jakiegoś czasu wrzucam go w stan wstrzymania. Kupiłem czajnik i pralkę A+++#!$%@?. Czy jest opcja, że to czajnik/pralka? Tak pytam tych, co mają jakieś doświadczenie ze zmianą sprzętu. Pranie robię 2x dziennie a dziewoja parzy herbatę przynaniej 3 razy dziennie. Telewizora nie mam, żadnych innych sprzętów poza ładowarkami też. Ale i tak coś mi się wydaje dużo.

#pytanie #dom
  • 14
wydaje mi się, że to pralka może być. niby może mieć jakąś super klasę energooszczędności, ale coś jednak musi napędzać to kręcenie bębna i podgrzewanie wody, przepompowywanie i inne #!$%@?. radzę kupić gówniarzowi więcej cottonworldów i robić rzadziej pranie albo prać ręcznie
@spike200: To masz odpowiedź, komp sobie chodzi, pralka chodzi, te a++, to w buty można sobie wsadzić jak wodę grzeje, czajnik chodzi, żarówki się palą i się uzbiera. Skoro trzy miechy, wydaje się być ok, sam za dwa, gdzie jest wykańczanie domu 244 zł muszę zapłacić.
@ManiacTeam: No ok, teraz mi sie zgadza. Komputer chodzi ~6h dziennie, uzywany jest caly dzień, ale od jakiegoś czasu mam wyłączanie jak go nie używam. Pracuje przy nim jakieś 2h ale puszczam muzykę dosyć długo. To by się zebrało 6h non stop. Czajnik to pewniak, a pralka w sumie faktycznie częściej chodzi. Do tego woda z boilera, pralka chyba ciągnie ciepłą wodę nie?

300zl na miesiąc jest ok przy moim zużyciu.
@spike200:

Do tego woda z boilera, pralka chyba ciągnie ciepłą wodę nie?

Jeśli w bojlerze jest ciepła woda i pod ciepłą wodę pralkę podłączono, to nie będzie podgrzewać, bo już nie musi, więc jest to jakaś oszczędność, jeśli bojler nie jest na prąd.