Wpis z mikrobloga

#nauka #cytatywielkichludzi #przemyslenia

MATERIA NIE ISTNIEJE! CAŁA ISTNIEJĄCA WE WSZECHŚWIECIE MATERIA TO W ZASADZIE CECHA SIŁY, KTÓRA WPRAWIA W WIBRACJE CZĄSTKI ELEMENTARNE TWORZĄCE ATOM I SPAJA TEN MIKROSKOPIJNY "UKŁAD PLANETARNY". MUSIMY PRZYZNAĆ, ŻE ZA TĄ SIŁĄ STOI INTELIGENTNY I ŚWIADOMY UMYSŁ. TEN UMYSŁ JEST MATKĄ WSZELKIEJ MATERII.

MAX PLANCK

W zasadzie odkąd poznałem fizykę na poziomie akademickim przestałem wierzyć w to, że świat mógł stworzyć jakiś Bóg, ale taka odpowiedź nigdy mnie do końca nie satysfakcjonowała. Wielki wybuch to mrzonki. Nigdy nie było żadnego wielkiego wybuchu. Materia powstaje samorzutnie w próżni (pod warunkiem, że zostanie dostarczona tam energia z zewnątrz np. prąd elektryczny). Takie doświadczenia pokazywano nawet w jakimś programie na Discovery. Jest też inna zależność. Materia powstaje w próżni bez udziału energii, ale musi być w tej próżni stosunkowo mało materii, wtedy taka materia pojawia się dosłownie znikąd (zasada zachowania energii, ale wydaje się ona niekompletna, bo w danej przestrzeni/pustce musi być jakaś energia). To z kolei sprawia, że rozszerzający się wszechświat nie wydaje mi się dążyć do samozagłady, tak jak przewidują to naukowcy z całego świata. Jeżeli materia rozproszy się dostatecznie mocno w próżni to na jej miejsce powstaną z niczego kolejne gwiazdy i planety. To proces samorzutny i nieskończony (przynajmniej my nie jesteśmy w stanie w żaden sposób go zakłócić). Po dłuższych przemyśleniach i analizowaniu fizyki kwantowej uznałem, że nie ma możliwości aby świat powstał bez ingerencji istoty wyższej, którą ludzie nazywają Bogiem. To nie jest Bóg jakiego znamy z jakiejkolwiek religii ale jest to bez wątpienia świadoma i inteligentna istota, bez której nie było by nas ani świata, w którym żyjemy.
Pobierz tojestmultikonto - #nauka #cytatywielkichludzi #przemyslenia 

MATERIA NIE ISTNIEJE...
źródło: comment_0kOoXhtnV8PusphXfKfnJMLBGaXa5spl.jpg
  • 9
Najpierw piszesz ze poznales fizyke na poziomomie akademickim, (gratulacje) z zaraz pozniej twierdzisz ze zasada zachowania energii jest niekompletna, wow niezla jazda. To ze materia powstaje z energii to akurat Einstein odkryl, gratulacje, zrobiles to ponownie, to ze w prozni spontanicznie powstaja czastki, ktore nazywamy " wirtualnymi " to podstawy fizyki kwantowej. Wszechswiat nie dazy do samozaglady - po prostu jest, i nie ma osobowosci i zmienia sie zgodnie z prawami fizyki,
Materia powstaje samorzutnie w próżni (pod warunkiem, że zostanie dostarczona tam energia z zewnątrz np. prąd elektryczny).


@tojestmultikonto: Próżnia jak sama nazwa wskazuje to próżnia. Taka 3D przestrzeń do przeprowadzania eksperymentów bez obecności czynników które by je zakłóciły.
Ale za to istnieje zależność między materią i energią. Energia może zmieniać swoją postać, jednak nie może być tworzona ani niszczona.

Jak dotąd nie udało się przemienić energii w materię ale teoretycznie jest
FlaszGordon - > Materia powstaje samorzutnie w próżni (pod warunkiem, że zostanie dos...
to boga jest przejawem myslenia zyczeniowego myslenia


@Obruni: Raczej na odwrót. Mówienie, że powietrze nie istnieje bo go nie widzimy jest przejawem ignorancji tak samo jak próba udowodnienia tego, że świat nie powstał z woli jakiejś inteligentnej i świadomej istoty. Słyszałeś pewnie o probabilistyce, a ilość zbiegów okoliczności, która doprowadziła do powstania wszechświata i nas samych (roślin i zwierząt też) jest wręcz niemożliwa do zaistnienia w losowym wszechświecie, który forsuje współczesna
Niestety nie. Próżnia to próżnia, materia to materia.


@FlaszGordon: i znowu dochodzimy do dogmatu gdzie próżnia to 0, a próżnia to w zasadzie +1 i -1 jednocześnie, ale nie zrozumie tego ktoś kto nie rozumie doświadczenia Younga ze szczeliną i tego, że pojedynczy foton może występować w kilu miejscach jednocześnie, a nawet tworzyć ze sobą samym falę
Słyszałeś pewnie o probabilistyce, a ilość zbiegów okoliczności, która doprowadziła do powstania wszechświata i nas samych (roślin i zwierząt też) jest wręcz niemożliwa do zaistnienia w losowym wszechświecie, który forsuje współczesna nauka.


@tojestmultikonto: A jakie jest prawdopodobieństwo, że istniał wszechpotężny bóg mający zdolność wykreowania tak nieprawdopodobnego Wszechświata?
No tak. Tubka na powierzchni Ziemi w laboratorium z odessanym powietrzem, i przez tę tubkę przepuszczano ładunki elektryczne o wysokim napięciu i prawdopodobnie natężeniu. Łuk elektryczny sprawiał, że na ściankach tuby (od wewnątrz) powstawały jakieś farfocle przypominające wyglądem biofilm czy coś w tym stylu, mimo, że nie przenikało nic do wnętrza tej tuby, a ładunki elektryczne jedynie przez nią przechodziły. Tuba była też chyba szczelnie zaspawana przed rozpoczęciem eksperymentu.


@tojestmultikonto: Link
istniał wszechpotężny bóg

@Iperyt: Bóg nie "mógł" istnieć. On po prostu jest.

jakie jest prawdopodobieństwo

tu jest trochę za dużo zmiennych żeby wyliczyć prawdopodobieństwo. w fizyce kwantowej o stanie danej cząstki można dowiedzieć się jedynie podczas obserwacji.
nie mam tych badań. widziałem program na DC, badania te prowadziła jakaś kobieta ale nie pamiętam jej nazwiska więc może być z tym kłopot.

znalazłem coś takiego, a jeżeli to cię nie jest w