Wpis z mikrobloga

Dajcie parę plusów na pocieszenie. Jeszcze miesiąc temu był przybłędą z 60 kleszczami na ciele i sfilcowaną sierścią a dziś ma swój domek i kochająca rodzinę () No ale dzisiaj miał też kastrację i jest trochę smutny. Nie mogę się doczekać aż dojdzie do siebie ʕʔ
#pokazpsa #zwierzaczki
Pobierz cytmirka - Dajcie parę plusów na pocieszenie. Jeszcze miesiąc temu był przybłędą z 60...
źródło: comment_XS9XyCuK9ftFvv30mIqMvuvH7ux6w8gL.jpg
  • 20
Nic się pieskowi po sterylizacji nie dzieje, a dzięki temu zapobiega się ewentualnemu dalszemu zapełnianiu schronisk. W łódzkim schronisku wszystkie psy są sterylizowane przed wydaniem, taka zasada.
Nie wiem za to skąd wziął się mit, że suczki można sterylizować dopiero po pierwszej ciąży. Jest mi w stanie to ktoś jakoś logicznie wyjaśnić?
@cytmirka: dwa tygodnie był w kołnierzu, tak zalecił weterynarz. Nasz pies bardzo lubi sobie wszystko wylizywać, więc tym bardziej musieliśmy tego przestrzegać. Troszkę się obijał o ściany, futryny, ale potem radził sobie coraz lepiej :)
Też nam go było szkoda, ale gdyby się wdało jakieś zakażenie byłoby jeszcze gorzej.