Wpis z mikrobloga

Policjanci z Dusseldorf skarżą się na to że są coraz częściej opluwani na służbie.Wiec poprosili o zakup ...jak to nazwać po polsku :kominiarek z drobną siateczka na twarzy.Wiec jak za jakiś czas zobaczycie w Niemczech osoby z siatką pszczelarza na twarzy to może być policjant.

#ciekawostkizniemiec mój tag o Niemczech

Tu jest fota kominiarki https://rp-online.de/nrw/staedte/duesseldorf/duesseldorf-polizei-wuenscht-sich-hauben-zum-schutz-vor-spuck-attacken_aid-22851297

#policja #heheszki #4konserwy #neuropa
  • 8
@wanghoi to jest tak ,do Niemiec przybyli młodzi uchodźcy a najmłodszej grupie wiekowej jest zawsze najwięcej przestępstw.Czesciej czyta się w gazetach jak to 20 latek kogoś pobił niż 55 latek.
Frankfurt ,Berlin Hamburg mają częściej problemy z przestępczością na 1000 mieszkańców niż jakieś miasto w Saksonii mające 30 000 mieszkańców.
A jak jest na ulicy , ciężko powiedzieć czy lepiej czy gorzej
@spokojnie_to_ja: no według mnie lepiej nie jest, bo było kiedyś baaardzo spokojnie i bezpiecznie mimo wielokulturowości. Teraz sama świadomość się zmieniła jak wiesz że do miasta przybyło kilka tysięcy ludzi którzy nie są wychowani w kulturze niemieckiej ani europejskiej, ich kultura - a raczej jej brak - jest po prostu bardziej agresywna, więcej krzyków, pokazywania kto jest silniejszy, brak szacunku do drugiego człowieka, zwłaszcza do słabszych (osób starszych czy kobiet). Na