Wpis z mikrobloga

#fallout76 #fallout

Moje podsumowanie informacji przekazanych na konferencji Bethesdy na E3 na temat Fallout 76. Cóż mam mieszane odczucia co do nowego Fallouta.

Po pierwsze: 4x większy świat niż ten w Fallout 4. Cieszy mnie większa mapa, oby tylko była wypełniona ciekawymi lokacjami i questami. To nie jest tak 4x większy świat spowoduje, że gra będzie 4 razy lepsza od Fallout 4. Wydaje mi się, że wielkość świata wynika z prostej przyczyny opisanej w punkcie czwartym.

Po drugie: grafika. Oprawa graficzna wygląda nowej części Fallouta, wygląda jak poprzednia tyle, że na modach. Widać to w szczególności po wyglądzie postaci i tekstur które prezentują się bardzo przeciętnie.

Po trzecie: budowanie baz/miasteczek. Nienawidziłem tego aspektu Fallout 4, głównie dlatego, że był po prostu męczący. Teraz ma być tego więcej. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Po czwarte: multiplayer. Tak moi kochani - doczekaliśmy czasów w których możemy zagrać w Fallout razem ze znajomymi/przyjaciółmi online. Z tego co powiedział Todd Howard - możemy grać sami w Fallout 76, ale również z innymi graczami. Po tym co zobaczyłem, mogę wnioskować, że skład naszej drużyny będzie liczył maksymalnie 4 osoby. Punkt trzeci się z tym wiąże - wspólne budowanie baz pachnie bardzo mocą grą Rust, która zupełnie mi nie podeszła. (,)

Po piąte: rozsiane po mapie silosy taktycznych rakiet nuklearnych. (°°
Największa głupota jaką mogli wymyślić - okazuje się, że w Fallout 76 jedną z możliwości ataku na bazę przeciwnika jest zdobycie kodu do odpalenia rakiety z głowicą atomową. O ile sam pomysł jest spoko w sensie stricte growym (bo wielkie bum każdy gracz lubi), to jak to wytłumaczą fabularnie, że ludzie x lat po atomowym holokauście nadal spuszczają sobie na głowy nuki to ja nie mam pojęcia. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Po szóste: premiera jeszcze w tym roku, w Listopadzie. Z jednej strony dobrze, z drugiej - wolałbym poczekać na dopracowany produkt.

Podsumowując: liczę, że tego nie spieprzą, ale znając życie dostaniemy Fallout 4.5 - czyli fajny koncept gry, ale zabugowany, z gliczami, z miałkim tłem fabularnym i gwałtem na lore serii Fallout itd.
Pobierz Herflik - #fallout76 #fallout 

Moje podsumowanie informacji przekazanych na konfer...
źródło: comment_rkKwd55cOQQVvfpEI2K1Zokqgbt62yyM.jpg
  • 3