Wpis z mikrobloga

No elo jest 11.06.2018
Gorące i pół mirko całe zalane żalem o #cyberpunk2077
Każdy już wypowiedział swoje zdanie. Każdy? Nie! bo jeszcze ja!
Na pewno szalenie was interesuje moja opinia na temat trailera nowej gry od #cdp więc zapraszam do lektury.

Bez zbędnego #!$%@?. Widzimy rozłam na dwa obozy, na tych którym trailer się podoba bo to "prawdziwy" #cyberpunk jak z lat 80-tych i na tych którym się nie podoba bo miał być Blade Runner.

No i tak to mniej więcej jest, że zależy jak true fanami jesteście bo termin się trochę rozlazł przez ostatnie 40 lat.

Many klasycznego punka o którym pisał @lakukaracza_ tego opartego na papierowym rpg i podbudowanym książkami z serii Neuromancer i filmami typu Mechaniczna Pomarańcza. No i tutaj many właśnie neony kolorowe irokezy narkotyk segz i ogólnie taki klimat.... punku buntu z lat 80-tych tyle że są cyborgi i latające auta.

Druga filozofia. Ta współczesna. Prezentowana przez Blade Runnera, zwłaszcza Blade Runner 2049 skupia się na androidach, sztucznej inteligencji oraz tematach, które są problemem już teraz czyli samotność, depresja fobie różnego rodzaju. Jest jakaś racja w tym, że to już nie jest CP że to trzeba nazywać technoir lub inne wymyślne nazwy..... ale czy tak jest? Nie wiem. Jednak chyba dla większości współczesnych widzów(w tym dla mnie też) Cuberpunk to właśnie Blade Runner 2049. Taka wizja przyszłości jest bardziej "realna" mimo że rozmawiamy o Sci-Fi i dalekiej przyszłości to jednak zakorzenienie świata gry/filmu w oparciu o współczesne postrzeganie świata w roku 2077 przemawia do mnie bardziej niż materiał oryginalny oparty na podręczniku rpg.

Rozumiem co Redzi chcieli tym trailerem pokazać i mimo iż sam w sobie wygląda dobrze. To mnie ta wizja nie porywa bo patrząc "na spokojnie" bez hype'u że to gra CDP to skojarzenia z Watch Dogs samo się nasuwa.

To tyle mojego #!$%@?. Koniec końców mam nadzieję że Redom uda się zrobić coś wielkiego tak jak udało się z Wiedźminem 3. Okaże się czy CDP potrafi robić gry czy "tylko" Wiedźmina.
  • 2
@kvvach: w sumie te różnice możnaby to przerobić coś na wzór pasty o Cejrowskim i Wojciechowskiej:
-WITAM PAŃSTWA!
-PROSZĘ SPOJRZEĆ, TU MAMY TYPOWEGO ŚMIECIA Z ULICY
-HALO, SŁYSZYSZ MNIE BRUDASIE?
-PIĘKNE WSZCZEPY, NIEPRAWDAŻ?
-HE HE, PATRZCIE JAKI POCIESZNY I GŁUPI, ZARAZ UPADNIE I SOBIE RYJ ROZWALI
-O, A TU MAMY ANDROIDA
-UWAGA TRUP, WYSOKO NOGI
-SPÓJRZCIE, TU MAMY OTWÓR, LEJE SIĘ TU GORZAŁĘ
-TROCHĘ GO TELEPIE, ALE CHODZI, I CO NAJWAŻENIEJSZE,