Wpis z mikrobloga

Istnieje miejsce "skąd nie ma już powrotu". Wielu trafiło tam z przyczyn naturalnych, w przypadku niektórych była to wina dziwnego, bądź niezwykłego zbiegu okoliczności. Są jednak osoby, które do tego miejsca przybyły przez niepozorny biały proszek, dosypany do jedzenia lub napoju przez fałszywych przyjaciół i jawnych wrogów. Mała szczypta alkaloidu ma ogromną moc naprawiania, jak i przecinania nici życia. Dostrzegli to mordercy, którzy wykorzystywali roślinne substancje aktywne w jak najgorszy sposób.

60. wpis do Manuału Zielarskiego opisuje trzy niezwykłe zabójstwa. Każde zostało popełnione przy użyciu innego alkaloidu: akonityny, strychniny i morfiny. Historie mrożą krew w żyłach oraz skłaniają do głębokich refleksji nad ulotnością życia ludzkiego i wielkości podłości, do której zdolny jest człowiek. Pragnąłem, aby tekst miał mocny wydźwięk edukacyjny - wydaje mi się, że opisywanie toksycznych właściwości tych substancji "na sucho" jest pozbawione jakiegokolwiek sensu. Dlatego znalazłem prawdziwe przypadki morderstw z tych trucizn, przez co lepiej zrozumiecie ich siłę działania i niebezpieczeństwa z nimi związane.

LINK do wpisu: http://www.manualzielarski.pl/2018/06/skad-nie-ma-juz-powrotu.html
ŚLEDŹ MÓJ TAG: #manualzielarski

#ziola #farmacja #fitoterapia #zbrodnia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #gruparatowaniapoziomu
Pobierz Praktisch - Istnieje miejsce "skąd nie ma już powrotu". Wielu trafiło tam z przyczyn ...
źródło: comment_T12CQW3RZXu8STrLATRIoOWyk4RPcTNs.jpg